Menu

History Story: Duchy Riese

8 maja 1945 r. kiedy odziały sowieckie miały zaledwie kilka godzin drogi do Wustewaltersdorf, oficerowie SS jedli jeszcze spokojnie obiad w fabrycznym kasynie spółki Websky Hartman und Wiesen. Na ulicach Walimia wciąż stały wozy pancerne, nikt się jednak nie spieszył. Kiedy wieczorem Rosjanie dotarli w Góry Sowie, nie było już wojsk SS. Podziemia, które Niemcy drążyli niemalże do ostatnich chwil wojny, straszyły pustką.

History Story: Duchy Riese
A co działo się później upalnego lata 1945? O tym w nowym odcinku History Story.

 

 

red
video: History Story
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Waćkowski (20 sierpnia 2023 17:01)
Cytuję użytkownika: Obyczaje
Żeby zająć miejsce Woloszanskiego, musiałby się ujawnić jako tajny agent SB.
A ty,jesteś i głupi i łysy.O ;obyczajach; nie masz zielonego pojęcia.
JASIO (18 sierpnia 2023 9:44)
Jeszcze jedna uwaga. Naucz się pan i panu podobni poprawnej nazwy kraju i jego mieszkańców. Dla mnie nie ma tłumaczenia, że napadli na kogoś tam. To tylko osoby o małej kulturze osobistej poniżają innych. Nie wie pan co znaczy słowo SOWIE? to czytaj pan. Tłumaczenia na język polski dostarczane przez Oxford Languages soviet /'səʊvɪət/ • /'sɒ-/noun (Pol) rada (feminine)(w ZSRR). Szli żołnierze czy jakaś nieokreślona rada np rada narowowa.
Obyczaje (18 sierpnia 2023 9:32)
Żeby zająć miejsce Woloszanskiego, musiałby się ujawnić jako tajny agent SB.
JASIO (18 sierpnia 2023 9:01)
Panie Kazek, opowiadasz pan trochę głupot. Wprowadza pan w błąd czytelników. Czy historia jest mnie ważna od parcia na szkło?
Mors (18 sierpnia 2023 8:15)
Cytuję użytkownika: Rick
Foksdojczl
Raczej bajkopisarz i lejwoda. Gadane to on zawsze miał, pamiętam z autobusu i PKS.
Rick (18 sierpnia 2023 7:55)
Foksdojczl

Dodaj komentarz

history  |   story  |   walbrzych  |   kazek  |   youtube  |   riese  |  

Wałbrzyszanie zapłacą mniej za kulturę. Ile?

Zobacz trasę Wałbrzych Główny - Kłodzko Główne z kabiny lokomotywy

Dawne Kino Górnik wystawione na sprzedaż za 1,5 mln zł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij