Menu

Rajd Rowerowy dla Hospicjum już w niedzielę

Już po raz czwarty wałbrzyskie Hospicjum zaprasza na rodzinny Rajd Rowerowy połączony z XII Festiwalem Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej. Opłaty wpisowe wspomogą placówkę w zakupie samochodu dla personelu medycznego. Imprezy zaplanowano na niedzielę 20 sierpnia.

Rajd Rowerowy dla Hospicjum już w niedzielę
Każdego roku wałbrzyskie Hospicjum organizuje kilka akcji charytatywnych, które mają rozpropagować działalność placówki i pomóc zebrać fundusze na bieżące funkcjonowanie. Tym razem pojawiła się nagła potrzeba zakupu pojazdu dla Hospicjum Domowego. Niedawno jeden z pojazdów, którym lekarze i pielęgniarki dojeżdżają do pacjentów w domach, uległ wypadkowi.
 
- On jest dla nas niezbędny. W Hospicjum Stacjonarnym przebywa obecnie 20 pacjentów, ale pod naszą opieką jest także aż 130 pacjentów w Hospicjum Domowym. Nasze zespoły medyczne, pielęgniarki, lekarze, rehabilitanci, psycholodzy, dojeżdżają do wszystkich pacjentów, więc każdy samochód w naszych zasobach jest bardzo mocno eksploatowany. Jeden niestety nam "wypadł" z racji wypadku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale pojazd został zniszczony - mówi Renata Wierzbicka, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu.
 
 
Organizatorzy przypominają, że nie jest to żaden wyścig, a rajd rekreacyjny, dlatego udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku, choć przyda się mieć trochę kondycji, bo do przejechania jest całkiem ciekawa i urozmaicona trasa o długości około 60 km.
 
- Jak zawsze startujemy przy siedzibie Hospicjum. Start o godzinie 8:30. Stąd wyruszamy do Jedliny-Zdroju, a następnie do Boguszowa-Gorc, gdzie czeka nas przystanek pod Dzikowcem. Dalej jedziemy do Czarnego Boru i dalej przez Grzędy i Kochanów wjeżdżamy do Mieroszowa. Na koniec udajemy się do Sokołowska, gdzie połączymy się z imprezą Nordic Walking. Finał przewidujemy około godziny 15:00 - opisuje Joanna Tąporowska, współorganizatorka rajdu.
 
 
Osoby, które nie czują się na siłach, by pokonać około 60-kilometrową trasę rowerem, mogą tego samego dnia pospacerować z kijkami podczas XII Festiwalu Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej i na mecie wspólnie bawić się razem z kolarzami.
 
- Start będzie w Sokołowsku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Unisławskiej 4. Zapisy odbywać się będą od godziny 9:00, a pierwszy start będzie o godzinie 11:00. Przygotowaliśmy dwie trasy 10 km i 5 km - zaprasza Iwona Frankowska, wicestarosta powiatu wałbrzyskiego.
 
 
 
Udział w Festiwalu Nordic Walking jest bezpłatny. Na uczestników czeka m.in. loteria fantowa i darmowy posiłek, natomiast na Rajd Rowerowy obowiązuje opłata wpisowa w wysokości 60 zł. Zapisać się można za pośrednictwem serwisu Datasport, a wpisowe należy przesłać na konto Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej: 42 1090 2271 0000 0001 4245 4304.
 
 
Osoby, które zapiszą się przed 10 sierpnia, mogą liczyć na pakiety startowe i pamiątkowe koszulki. Oprócz stałych sponsorów do grupy przedsiębiorców wspierających hospicjum dołączają nowi, a organizatorzy z otwartymi ramionami powitają każdego, kto chciałby wspomóc tę inicjatywę. Na podany numer konta można także wpłacać dowolne darowizny na rzecz zakupu pojazdu dla Hospicjum Domowego.
 
 
Więcej informacji znajdziecie na Facebooku:
 
 
plr
foto: P.Tokarski, archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ryś (19 sierpnia 2023 10:29)
Podobno CBŚ weszło do Boguszowa "zgkim"???
Kolo (18 sierpnia 2023 22:44)
Dobra inicjatywa. Coś czeka na mecie rowerzystów? Chociaż Dobra woda z kranu?

Dodaj komentarz

hospicjum  |   rajd rowerowy  |   festiwal nordic walking  |   sport  |   rekreacja  |   charytatywnie  |  

Walki w oktagonie już w piątek w Aqua Zdroju

Dlaczego w najbliższy piątek wałbrzyski Aqua Zdrój będzie w Polsacie?

Boks: Michał Leśniak powalczy o pas

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij