Menu

Ukradł dwie skrzynki piwa i...płyn do mycia naczyń

Do 10 lat więzienia grozi 49-letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego, który włamał się do magazynu jednego ze sklepów w Zagórzu Śląskim i ukradł piwo i płyn do zmywania.  Mężczyznę już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia zatrzymali policjanci z Głuszycy.
 

Ukradł dwie skrzynki piwa i...płyn do mycia naczyń

Do włamania doszło po godzinie 20:00 w Zagórzu Śląskim przy ul. Głównej.

- Sprawca po podważeniu drzwi wejściowych do magazynu sklepu, dostał się do jego wnętrza, skąd ukradł dwie skrzynki z piwem, a także po osiem sztuk płynów do naczyń oraz do płukania tkanin - informuje komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Straty oszacowano na 260 złotych.

- Na zdarzenie naszedł przypadkowy przechodzień, który próbował ująć sprawcę, ale ten uciekł mu, pozostawiając jednak na miejscu część skradzionego łupu. - dodaje komisarz Marcin Świeży.

49-latka zatrzymali głuszyccy policjanci. Mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem, grozi mu do 10 lat więzienia.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Myj puste butelki po piwie. (19 sierpnia 2023 14:07)
Płynem do naczyń zapewne chciał umyć opróżnione butelki po wypiciu piwa i oddać je z powrotem do najbliższego sklepu żeby dostać zwrot kaucji za te butelki.To ekologiczne zachowanie.
hahahaha (19 sierpnia 2023 14:02)
I tak ma szczęście że nie wziął trzeciej skrzynki z piwem bo zapewne dostałby dożywocie.
Żolibą (18 sierpnia 2023 22:08)
Coś dla siebie i coś dla żony ;)
Marek (18 sierpnia 2023 15:56)
Przestańcie wypisywać śmieci o jakichś wyrokach 10 lat więzienia za 2 skrzynki piwa warte 260 zł bo czytać się tego nie chce. Niska szkodliwość czynu, mandat i do widzenia a nie 10 lat więzienia. Kto wypisuje takie brednie
Dwa oblicza (18 sierpnia 2023 15:22)
Cytuję użytkownika: Loney boss
Cytuję użytkownika: Dwa oblicza
Prostaku z w-ch 24 -redaktorku,absolwencie Młynarskiej .Napisz jeszcze ze skrzynka zgłosiła kradzież dwóch skrzynek piwa ,a płyn do zmywania umył ręce.
Komentuj komentuj. Nabijasz nam klikalność. Haha
I będę komentować bo jakiś prostak napisał w tytule że OKRADŁ DWIE SLRZYNKI ...Ale już poprawił na Ukradł dwie skrzynki...brawo brawo brawo można ?.Buraku.
Niutek (18 sierpnia 2023 15:17)
,,jak fajnie się jara autobus,,,a taki miał być ,,,amerykański,,,a to totalny złom cała ta komunikacja,,,,do kitu,,, jeżdżą jak chcą,,ale są efekty ,,,dymne,,,,
Loney boss (18 sierpnia 2023 14:22)
Cytuję użytkownika: Dwa oblicza
Prostaku z w-ch 24 -redaktorku,absolwencie Młynarskiej .Napisz jeszcze ze skrzynka zgłosiła kradzież dwóch skrzynek piwa ,a płyn do zmywania umył ręce.
Komentuj komentuj. Nabijasz nam klikalność. Haha
Dwa oblicza (18 sierpnia 2023 14:18)
Prostaku z w-ch 24 -redaktorku,absolwencie Młynarskiej .Napisz jeszcze ze skrzynka zgłosiła kradzież dwóch skrzynek piwa ,a płyn do zmywania umył ręce.
nie tak szybko (18 sierpnia 2023 13:48)
Gdy powie że jest alkoholikiem i podczas kradzieży był na głodzie alkoholowym i miał ograniczoną poczytalność to jedyna kara to przymusowe leczenie i naprawa wyrządzonej szkody i okres próby.

Dodaj komentarz

policja 112  |   złodziej  |   włamanie  |  

Odzyskali skradzione medaliki ze świdnickiej katedry

17 kradzieży na koncie - złodziej z Podgórza zatrzymany

Okradł... kurnik, bo miał ochotę na rosół. Grozi mu 15 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij