Menu

Japończyk po polsku o Wałbrzychu

Japończyk pyta o co chodzi ze stacjami kolejowymi w Wałbrzychu. Mamy m.in Wałbrzych Centrum, Wałbrzych Miasto i Wałbrzych Główny. Może to budzić pytanie, o to która stacja jest największa i gdzie wysiąść. 

Japończyk po polsku o Wałbrzychu

Autor filmu jak sam o sobie pisze - jest rodowitym Japończykiem, który uczy się polskiego od 2016 roku. Przez rok mieszkał w Polsce i był wolnym słuchaczem na polonistyce na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

 

 

Dajcie znać w komentarzach, czy waszym zdaniem nazewnictwo wałbrzyskich stacji kolejowych i przystanków jest czytelne.

 

red
foto: youtube
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

patriota (25 sierpnia 2023 13:27)
Oczywiście należy aktualizować nazwy dworców zgodnie z obecnym stanem Miasta Wałbrzycha , mianowicie : - Wałbrzych Szczawienko (jest poprawnie) -Wałbrzych Stary Zdrój ( a nie Wałbrzych Miasto ) -Wałbrzych Centrum (jest poprawnie) -Wałbrzych Podgórze ( a nie Wałbrzych Główny) To jest zadanie dla PKP i Radnych Wałbrzycha Miasto się zmienia i te zmiany są KONIECZNE !!!
Mariusz (25 sierpnia 2023 5:21)
Jakiś idiota po wojnie zmienił nazwę na Wałbrzych Miasto. Była najpierw Altwasser a potem Waldenburg Altwasser. Powinna się nazywać Wałbrzych Stary Zdrój. Może ktoś z PKP w końcu pójdzie po rozum do głowy i przywróci poprawną nazwę dworca ?
pkp (22 sierpnia 2023 13:10)
Zapomnieliście o stacji Wałbrzych Szczawienko, Piaskowa i Podzamcze tu wsiada i wysiada, najlepsza stacja !
Andrzej (20 sierpnia 2023 19:19)
Dziwne, że niby bystry Japończyk nie rozumie że kolej w Wałbrzychu spełnia funkcję metra.trzeba widzieć gdzie wysiąść aby bylo bliżej do celu.
Grajas (20 sierpnia 2023 16:57)
Cytuję użytkownika: Bogdan
Z dzieciństwa pamiętam, że W-ch Główny był najwięcej popularny. Połączenia były, do i z większości dużych miejscowości, choć i tak często z przesiadką we Wrocławiu. Był i jest największym dworcem w Wałbrzychu. Ma najwięcej peronów i był tam największy ruch kolejowy. Mam wspaniałe wspomnienia z tego dworca. Na wszystkich dworcach były restauracje, a teraz nic się nie opłaca. Ludzie zabiegani, samolubni i zamknięci w sobie.
I nie jest ;to; następstwem Pandemii; Świat zmierza w złym kierunku,gdzie liczy się tylko ;mamona;Rozpoczyna się ta zawierucha już na poziomie rodziny; a dalej,jest już tylko gorzej. Popatrz na ;klasę polityczną; czy to jest klasa? A czołowi politycy? jaki oni dają przykład?Wymieniać ich? rozumiem,nie trzeba.
Bogdan (20 sierpnia 2023 11:42)
Z dzieciństwa pamiętam, że W-ch Główny był najwięcej popularny. Połączenia były, do i z większości dużych miejscowości, choć i tak często z przesiadką we Wrocławiu. Był i jest największym dworcem w Wałbrzychu. Ma najwięcej peronów i był tam największy ruch kolejowy. Mam wspaniałe wspomnienia z tego dworca. Na wszystkich dworcach były restauracje, a teraz nic się nie opłaca. Ludzie zabiegani, samolubni i zamknięci w sobie.
Z innej miejscowości (20 sierpnia 2023 8:35)
Ja teraz wysiadam w Centrum, załatwiam sprawy i wracam. Nareszcie ktoś pomyślał o takim czymś. Tak to musieliśmy z Miasto doginać.
Czy to nie podejrzane (19 sierpnia 2023 17:42)
Że on się interesuje dworcami PKP.Może to szpieg?W końcu jest wojna.
Megoka (19 sierpnia 2023 14:07)
A wystarczy poczytać o historii miasta. Tym co mówią by zmienić nazwy, wy sobie gacie zmieńcie, a nie nazwy stacji kolejowych.
Mariusz (19 sierpnia 2023 10:02)
Wałbrzych Główny dlatego że to węzeł kolejowy i linie biegną w kilku kierunkach . Wałbrzych Miasto ,skoro główny był znacznie oddalony od śródmieścia to nazwa sugerowała że tu wysiadamy aby znaleźć się blisko centrum. No i najnowsza stacja Centrum , położona najbliżej centrum Wałbrzycha ,jak ją inaczej nazwać jak nie właśnie tak .
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

japonia  |   walbrzych  |   stacja  |   fabryczny  |   dworzec  |   ciekawostki  |   youtube  |  

Włączono lampki na choince, a prezydent rozdawał cukierki (FOTO)

Turyści utknęli w Karkonoszach. Pomógł GOPR

Wyrwał kable ze ścian. Grozi mu 10 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij