Menu

Półmaraton Toyota Wałbrzych - do wygrania auto za 50 tys.

Trasa nieco inna niż zwykle, biegacze Półmaratonu Toyota Wałbrzych pobiegną między innymi przez obwodnicę Europejkę (będą utrudnienia). Przed nimi 21 km i szansa na wygranie... Toyoty Aygo X za 50 tys. zł. Dziś grupa biegowa Predator Wałbrzych odbyła kolejny trening przed wrześniowym półmaratonem.

 

Półmaraton Toyota Wałbrzych - do wygrania auto za 50 tys.

Start już 3 września z Placu Magistrackiego o godzinie 10:00.

- Zapraszamy Państwa już wcześniej, będą przygotowane specjalne strefy, w których Państwo będziecie mogli się zapoznać z różnymi atrakcjami, które dla Was specjalnie przygotowaliśmy — zachęca wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska.

Organizatorzy wprowadzili limit 1500 osób. Do wygrania w losowaniu jest Toyota Aygo X (o wartości 50 tys. zł., ufundowaną przez Toyotę Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu)

- Nie trzeba było nas dużo przekonywać za pierwszym razem, tak naprawdę od kilku lat mamy dwa dodatkowe powody, między innymi możemy zaproponować bieg osobom niepełnosprawnym — mówi Grzegorz Górski z wałbrzyskiej Toyoty.

Trasa została zmodyfikowana w porównania z rokiem poprzednim.

Nie będzie dwóch pętli w obrębie Śródmieścia, Nowego Miasta i Podgórza zaproponowano jedną pętlę przez Śródmieście, Stary Zdrój i Piaskową Górę. Później zawodnicy pobiegną ulicą Słowackiego na Pl. Grunwaldzki i skręcą ul. Wysockiego i dalej w ul. Sikorskiego. Dalej Armii Krajowej i Wrocławską aż na Piaskową Górę. Główna, Kusocińskiego i do obwodnicy Europejki. Po powrocie na skrzyżowanie ul. Sikorskiego i Wysockiego zawodnicy skręcą w prawo w kierunku Białego Kamienia. Na wysokości stacji benzynowej na ul. Wysockiego nastąpi nawrót i bieg skierowany będzie do Starej Kopalni. Po zaliczeniu "Starej Kopalni" zawodnicy pobiegną na skrzyżowanie Wysockiego / Sikorskiego i wzdłuż ul. Sikorskiego aż do skrzyżowania z ul. Niepodległości na Podgórzu. Ulicą Niepodległości zacznie się powrót do Śródmieścia na ul. Mickiewicza. Dalej Garbarską i Moniuszki na Rynek i meta na Placu Magistrackim.

Zmianie ulegnie także trasa krótszego biegu "Wałbrzyskiej Dziesiątki". Po starcie na Placu Magistrackim i przebiegnięciu przez ul. Słowackiego i Wysockiego, zamiast skręcać w ul. Sikorskiego, zawodnicy pobiegną prosto ul. Wysockiego. Potem podobnie jak na Półmaratonie nastąpi nawrót na wysokości stacji benzynowej i powrót przez Starą Kopalnię i dalej trasą opisaną powyżej.

Dziś, fragment trasy przebiegli biegacze z Predatora Wałbrzych - to już kolejny trening przed półmaratonem.

pos
foto: pos
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Podzamczanka (3 września 2023 10:56)
Cytuję użytkownika: czytelnik
trawa juz wykoszona ?
Właśnie trawa ,basen i trawa niewyskrobana na teatrze dramatycznym mogli by oczyścić czarno tam jest i poprawić te płytki bo dzieci się potykają
Paprć (26 sierpnia 2023 23:50)
A ta nadal w tych samych szpilkach!dam Ci pazerno babo dyche i je przemaluj
wyborca (22 sierpnia 2023 10:43)
Miasto bez basenów, bez PKSu, bez rond, bez sportu, z wielkim zadłużeniem, tak wyglądają rządy PO w pigułce...
HansYork (21 sierpnia 2023 22:31)
Biegacze to prawdziwi czy statyści ? Nie widzę tam nikogo kto będzie w pierwszej 100 nawet....
Tim (19 sierpnia 2023 21:21)
Nie wykoszą, sama schnie na zimę, parę baniek Roman zaoszczędził. A Podzamcze wygląda jak Ukraina.
JoJo (19 sierpnia 2023 19:08)
Biegactwo podobnie jak alkoholizm można leczyć.
czytelnik (19 sierpnia 2023 17:02)
trawa juz wykoszona ?

Dodaj komentarz

Toyota Półmaraton Wałbrzych - zdjecia z trasy

I pobiegli... wystartował Toyota Półmaraton Wałbrzych

Półmaraton - utrudnienia w ruchu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij