Menu

Nowa aplikacja dla rowerzystów od LOT-u Aglomeracji Wałbrzyskiej

Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej i Agencja Rozwoju Ziemi Broumovskiej stworzyły wspólną aplikację dla rowerowych turystów. Znajdziemy na niej najciekawsze trasy rowerowe z dokładnymi opisami, które pozwolą zaplanować dwukołowe wycieczki po regionie.

Nowa aplikacja dla rowerzystów od LOT-u Aglomeracji Wałbrzyskiej
Turyści, którzy lubią planować swoje wyprawy na rowerach i szukają dodatkowych atrakcji na trasie, najczęściej szukają informacji w Internecie, ale nie zawsze mają możliwość znalezienia wszystkiego w jednym miejscu. Nowa propozycja Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej to portal bikesudety.pl, w którym znaleźć można kompleksowe informacje o kilkudziesięciu trasach w naszym regionie i u naszych południowych sąsiadów.
 
- Ten projekt i wszystko, co w jego ramach powstało, pokazuje, że każda złotówka zainwestowana w ramach Lokalnej Organizacji Turystycznej, zwraca nam się po wielokroć. Przyznaję, że jest to świetna aplikacja, bo skierowana do każdego, zarówno profesjonalistów, którzy świetnie jeżdżą na rowerach, a także dla takiego laika jak ja, który jeździ rozrywkowo, ale znajdziecie tam trasy także dla rodzin z dziećmi - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
 
- Rozmawiam często z osobami mieszkającymi na stałe we Wrocławiu i mówią, że bardzo lubią tutaj przyjeżdżać i spędzać wolny czas. To doskonale widać w niedziele na drogach, bo wieczorami w kierunku Wrocławia tworzy nam się "Zakopianka BIS" razy trzy. To dzięki temu, że tworzymy turystykę, LOT tworzy kolejne aplikacje i narzędzia, które pozwalają tym ludziom poruszać się po naszym rejonie. Jest to też czynnik, który ma wpływ na to, czy pojadą w naszą stronę, czy do Karpacza albo Zieleńca - twierdzi starosta powiatu wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski.
 
 
Oprócz oznaczenia tras rowerowych twórcy aplikacji umieścili na mapie punkty widokowe, atrakcje turystyczne czy lokale gastronomiczne, będące członkami LOT-u Aglomeracji Wałbrzyskiej. Poza tym większość tras posiada dokładny profil z oznaczonymi przewyższeniami, a także zdjęcia, dzięki którym można zobaczyć rodzaj nawierzchni, czy po prostu podejrzeć widoki i porównać z innymi trasami.
 
- Uważam, że jeszcze można by to wszystko bardziej rozbudować, mamy już pomysły na nowe funkcje aplikacji, ale już na chwilę obecną te 44 trasy, które tutaj są, to dla przeciętnego rowerzysty zajęcie na dwa lata. Mamy zatem czas, by przygotować nowe propozycje - mówi Wiesław Jurewicz, współtwórca aplikacji.
 
 
 
- Razem z naszym czeskim partnerem będziemy aplikować we wrześniu do dużego projektu, by dalej rozwijać aplikację i całą turystykę rowerową, bo wiemy, że jest to ogromny potencjał na naszym terenie - mówi Anna Żabska, prezes LOT-u Aglomeracji Wałbrzyskiej.
 
 
W ramach projektu powstało wiele materiałów promocyjnych, specjalne koszulki, filmy i zdjęcia, które będą propagować nową aplikację. Podsumowaniem całego projektu będzie impreza rowerowa na zakończenie letniego sezonu turystycznego w Starej Kopalni.
 
- Zapraszam wszystkich 24 września na Festiwal Rowerowy do Starej Kopalni. To będzie święto rowerowe połączone z weekendem, podczas którego obchodzimy Dzień Bez Samochodu, więc przedłużamy to świętowanie. Jest to projekt realizowany ze środków polsko-czeskich, więc nie zabraknie programu kulturalnego naszych czeskich sąsiadów. Przygotujemy trasy rowerowe dla najmłodszych przebiegające przez teren Starej Kopalni i pobliską ścieżkę rowerową na ul. Wysockiego. Będą także stoiska gastronomiczne i stoiska promocyjne członków LOT-u Aglomeracji Wałbrzyskiej - zaprasza Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.
 
 
Koszt projektu po stronie LOT-u to prawie 79,5 tys. euro. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 85%, a wkład własny zapewniły gminy wchodzące w skład Lokalnej Organizacji Turystycznej i powiat wałbrzyski.
 
 
plr
foto: P.Tokarski / użyczone / LOT AW
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Rower nie ma pierwszeństwa czy ma (21 sierpnia 2023 23:54)
Pedalarze. Jadę autem po podwalu. Skręcam w prawo. Wy jedziecie ścieżka rowerowa. Ale nie jesteś na przejeździe. KTO MA PIERWSZEŃSTWO? auto czy Ty? Znając życie jeden powie auto drugi rower
Rudolf Hess (21 sierpnia 2023 23:28)
Cytuję użytkownika: mieszkaniec
a gdzie radny w czapeczce mercedesa?
Chodzi o tego co nigdy nie był pieszo na starym Zdroju ? Jak to gdzie ma wyjebke
Iiiiihhhhaaaa (21 sierpnia 2023 22:28)
Ale jaja... ale jaja.....
Rafał (21 sierpnia 2023 18:42)
Najwięcej zasług ma nasz pan Starosta, to jest konkretny człowiek. Wałbrzych i powiat dziękują za takiego lidera.
Niemrawy (21 sierpnia 2023 17:29)
Żałosne dupki, ścieżek w Mordorze tyle co kot nasrał a ci roztaczają wizje z mchu i paproci. Załóżmy że zaparkują na Książu i ruszą w kierunku starej kopalni. Jedna ścieżka kończy się koło obi a z podzamcza na piaskową nie ma nawet porządnego chodnika o ścieżce nie wspominając. Ale zakłamane mordy będą twierdzić cytując karła klasyka z nowogrodzkiej, że czarne jest czarne a białe jest białe, znaczy czarne, tj białe.
mieszkaniec (21 sierpnia 2023 17:09)
a gdzie radny w czapeczce mercedesa?
Puchac (21 sierpnia 2023 16:30)
Sami swoi i to z olbrzymia dotacja.zenada
Mieszkaniec miasta (21 sierpnia 2023 15:56)
Była tam na prezentacji ktoś oprócz osób pracujących w urzędach?
Sip (21 sierpnia 2023 15:50)
Pedalarze na start weźcie cycatego z demencją że sobą z klonowej
cyklista (21 sierpnia 2023 15:29)
Nie działa.

Dodaj komentarz

aglomeracja wałbrzyska  |   czechy  |   turystyka  |   rowery  |   rowerzyści  |   trasy rowerowe  |   aplikacja  |  

Lichota i Dancewicz oprowadzają po Książu

Małe Centrum Nauki SOWA świętuje pierwsze urodziny (FOTO)

Bawią i uczą. Czy SOWA to ulubiona atrakcja wałbrzyskich szkół?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij