Menu

Zaopiekowali się bezdomnym... skorpionem

Pracownik fundacji Mam Pomysł, która zarządza Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy podjął się bardzo nietypowej interwencji. Został wezwany, by zabezpieczyć skorpiona cesarskiego w Lubinie.

Zaopiekowali się bezdomnym... skorpionem
W sobotę w godzinach porannych, dyżurujący kierowca, technik weterynarii, Arek otrzymał nietypowe zgłoszenie o zwierzęciu w potrzebie. Policjant z Komendy w Lubinie powiadomił o konieczności pilnego zabezpieczenia skorpiona. Zwierzę dostarczyli pracownicy budowy, którzy odnaleźli go w miejscu pracy.
 
Zdarzenie jest niecodzienne, ponieważ pomimo pracy z psami, kotami, ale także gryzoniami, ptakami, czy dzikimi zwierzętami poszkodowanymi w wypadkach drogowych, pracownikom schroniska nie zdarzył się jeszcze tak egzotyczny pupil.
 
Skorpion cesarski trafił do domu tymczasowego pracownika, który podjął interwencję. Podopieczny otrzymał imię Puszek Imperator i luksusowe terrarium, wyposażone dzięki wsparciu wolontariuszy fundacji.
 
 
- Zależy nam na nagłośnieniu sprawy, aby uwrażliwić na los zwierząt towarzyszących człowiekowi, innych niż psy i koty. Dzięki prawidłowej reakcji Policji, pracownika fundacji, przy wsparciu ekspertów współpracujących z nami w pomocy nietypowym zwierzakom (m.in. dr Jarosław Zajączkowski) udało się pomóc skorpionowi bez uszczerbku na jego kondycji - mówi Adrianna Kaszuba, prezes zarządu Fundacji Mam Pomysł, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.
 
 
Skorpion cesarski (Pandinus imperator) to gatunek skorpiona pochodzący z lasów tropikalnych Afryki. Jest jednym z największych skorpionów świata. Może osiągnąć długość nawet 23 cm. Jest popularnym zwierzęciem hodowlanym wśród miłośników egzotycznej fauny. Specjaliści twierdzą, że jest dosyć spokojny, rzadko używa kolca jadowego a jego jad jest stosunkowo słaby, choć może poważnie zaszkodzić alergikom.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ksiądz Proboszcz (1 września 2023 16:54)
Gazeta jeb i z glowy
Księgowy (22 sierpnia 2023 14:09)
Szkoda że go nie ubrali w ciuszki jak na zachodzie zj.eby ubierają swoje pieski.

Dodaj komentarz

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij