Menu

Trzy gwiazdy na wałbrzyskim święcie bluesa

Na to wydarzenie wielu miłośników bluesa czeka od dawna. Już 15 września w Sali Łańcuszkowej przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni tegoroczna edycja festiwalu Bluesowy Wałbrzych. Czeka nas blisko czterogodzinny koncert z trzema gwiazdami na scenie: Old Breakout, Gerry Jablonski Band i Blues Junkers.
Trzy gwiazdy na wałbrzyskim święcie bluesa
Festiwal „Bluesowy Wałbrzych” na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych wydarzeń na Dolnym Śląsku. W czasie tegorocznej edycji kupując jeden bilet za 130 złotych, możemy posłuchać aż trzech uznanych grup muzycznych. Czterogodzinny koncert rozpocznie się w piątek 15 września o godzinie 18.00.
 
Grupę Old Breakout tworzą muzycy legendarnego zespołu Breakout, założonego przez Tadeusza Nalepę. Na festiwalu „Bluesowy Wałbrzych” usłyszymy największe przeboje legendarnej grupy, ale także Tadeusza Nalepy z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.
 
 
Grupa Blues Junkers powstała blisko dekadę temu w Warszawie. Wokalistką jest Natalia Abłamowicz, której głos i frazowanie utrzymane są w stylu najlepszych wokalistek bluesowych, takich, jak Lil Green, Katie Webster czy Ruth Brown. Grupa została uznana za najlepszy polski zespół bluesowy w 2018 i 2021 roku. Koncertuje na największych festiwalach w Polsce: Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.
 
 
Gerry Jablonski Band to trzecia muzyczna gwiazda, którą usłyszymy w czasie tegorocznej edycji festiwalu „Bluesowy Wałbrzych”. Muzycy bardzo dobrze znani są publiczności w Wielkiej Brytanii, gdzie są uznawani za jednych z najważniejszych przedstawicieli sceny bluesowej. Regularnie grają trasy koncertowe w Polsce, Niemczech, Austrii czy Francji. Ich koncerty to spora dawka muzycznej, wybuchowej, bluesowej energii.
 
 
Tegoroczny festiwal „Bluesowy Wałbrzych” zaplanowano 15 września w Sali Łańcuszkowej przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni. Liczba miejsc jest ograniczona, warto się pospieszyć. Bilety do kupienia pod adresem www.bilety.wok.walbrzych.pl.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

***** PO (23 sierpnia 2023 6:39)
Pamiętajcie !!! 15.10.2023 r 4xNIE. NIE anty Polakom i jeszcze jedno ***** putina I *****PO ,to jest samo zło.

Dodaj komentarz

stara kopalnia  |   blues  |   bluesowy wałbrzych  |   koncert  |   muzyka  |  

BWA zaprasza na wystawę malarza i architekta Roberta Jaworskiego

Wałbrzych nocą na klipie rapera Pruska

I Festiwal Bożonarodzeniowy w Filharmonii Sudeckiej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij