Menu

Głuszyca: Wykonano trzeci odwiert. Szukają wód termalnych

Głuszyca będzie zagłębiem geotermalnym? Naukowcy patrzą z optymizmem. Wykonano już trzy odwierty, które mają pomóc w zdecydowaniu, gdzie wykonać odwiert główny.

Głuszyca: Wykonano trzeci odwiert. Szukają wód termalnych
Ma zostać wykonane 12 odwiertów. Główny odwiert ma mieć 2,5 km. Po pierwszych odwiertach widać różną strukturę geologiczną. Naukowcy patrzą z optymizmem, bo okazało się, że w ziemi jest czerwony piaskowiec. Z  miejsc odwiertów wypływają duże ilości wody o temperaturze 16 stopni celcjusza. 
 
 
Po wykonaniu głównego odwiertu dowiemy się, czy gmina  ma zasoby wód geotermalnych. Wcześniej przeprowadzono badania nieinwazyjne, w zakresie możliwości pozyskania wód geotermalnych na styku dwóch płyt tektonicznych. Prace mają trwać pół roku, a wartość umowy to 15 mln zł.

red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lysy kolejorz (6 września 2023 16:26)
Z ta woda to przykrywka szukaja tego co niemcy zostawili w riese
Adolf (24 sierpnia 2023 16:58)
Cytuję użytkownika: Toż to ja geotherma
16°C toż to za wynik ''niewyobrażalny'' w Europie. Z czym do ludzi? W Europie się wierci złoża geotermale o temp. ponad 140°C
Taaa? A to nie para już czasami ? Tak myślę że już może być
Testo (23 sierpnia 2023 13:29)
Te tereny są wyjątkowo nieprzychylne jeśli chodzi o "gorącą wodę", ale ponoć na jakieś (w okolicy) zabrudzenie ropopochodne natrafili inni (do tej pory nie wiedzą, czy im kawału ktoś nie zrobił) - ostatecznie zakorkowano ...
Kakaowy ministrant (23 sierpnia 2023 9:12)
Gorzej jak ropę znajdą. Będzie cyrk
Sławomir (22 sierpnia 2023 22:18)
Cytuję użytkownika: Korab
Żeby tylko nie było tak jak u o. Tadzia Rydzyka pod Toruniem. Woda jest termalne ale do użytkowania trzeba ją podgrzać
Dużo w tym prawdy, ale imię księdza inne
Toż to ja geotherma (22 sierpnia 2023 21:56)
16°C toż to za wynik ''niewyobrażalny'' w Europie. Z czym do ludzi? W Europie się wierci złoża geotermale o temp. ponad 140°C
Korab (22 sierpnia 2023 21:50)
Żeby tylko nie było tak jak u o. Tadzia Rydzyka pod Toruniem. Woda jest termalne ale do użytkowania trzeba ją podgrzać
Specnaz (22 sierpnia 2023 18:28)
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Łatwiej będzie znaleźć złoty pociąg..
Ty sobie kobitę lepiej znajdź a nie pierdzisx pyskiem jakieś śmieci pederasto
Analityk miejski (22 sierpnia 2023 17:52)
Łatwiej będzie znaleźć złoty pociąg..
Ojciec Tadeusz (22 sierpnia 2023 17:10)
Poświęcę wiertnice i od razu tryśnie 120 stopni Celsjusza.Czekam na zaproszenie.

Dodaj komentarz

gluszyca  |   odwiert  |   geotermalne  |   prace  |   temperatura  |  

Wystawa prac Joanny Teper w Galerii Sztuki BWA

Wieża widokowa w Parku Sobieskiego: Co z niej zobaczymy? (VIDEO)

Sudecka Żyleta za nami - 70 km w 12 godzin na pieszo

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij