Menu

Pod gruzami są ludzie - na miejscu wałbrzyscy strażacy

Dziesięciu strażaków z wałbrzyskiej Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej prowadzi działania w Złotoryi, gdzie doszło do zawalenia budynku mieszkalnego. Pod gruzami są przynajmniej dwie osoby.  

Pod gruzami są ludzie - na miejscu wałbrzyscy strażacy
Do katastrofy doszło dziś (środa) po godzinie 11:00 w Rząśniku w powiecie złotoryjskim.
 
 
- Trwa akcja ratownicza, a pod gruzami znajdują się osoby poszkodowane. Zaangażowane są zastępy PSP i OSP, a także grupa poszukiwawczo-ratownicza z Wałbrzycha. - informuje Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej we Wrocławiu.Jak poinformował nas Jerzy Biliński wałbrzyskiej jednostki Straży Pożarnej, na miejsce pojechały trzy wozy z ratownikami z naszego miasta — w sumie 10 osób. 
Na miejscu pracuje też grupa poszukiwawczo-ratownicza z Lubina.

Prawdopodobnie osoby, które znalazły się pod gruzami, prowadziły w budynku prace budowlane. Nie wiadomo co było przyczyną zawalenia budynku, mogło to być naruszenie jego konstrukcji, co spowodowało zawalenie ścian.

adm
foto:  KP PSP Złotoryja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Co udało sie zrobić ? Prezydent podsumował 5-letnią kandencję

Wszystkie ręce na pokład — Wałbrzych walczy z zimą

Będzie taniej z kartą ''Kocham Wałbrzych''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij