Menu

Czwórka poszukiwanych zatrzymana jednej doby

Czworo poszukiwanych mieszkańców naszego miasta i powiatu trafiło od wczorajszego popołudnia w ręce wałbrzyskich oraz boguszowskich policjantów. Trzej dorośli mężczyźni, w związku z prawomocnymi wyrokami sądowymi, nie stawili się w wyznaczonych terminach w zakładach karnych. Nieletnia, która uciekła z domu, została przekazana członkom najbliższej rodziny.

Czwórka poszukiwanych zatrzymana jednej doby
W czwartek policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach po godzinie 15:30 zatrzymali na terenie tej miejscowości 22-latka. Boguszowianin był poszukiwany celem osadzenia w więzieniu na najbliższych pięć miesięcy, po tym jak został skazany przez sąd za przestępstwa narkotykowe oraz dokonanie rozboju. Mężczyzna noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. W piątek został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju.
 
Nie minęła godzina, a policjanci prewencji drugiego komisariatu patrolowali dzielnicę Stary Zdrój. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że na terenie jednej z posesji przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu ukrywać miała się poszukiwana nastolatka. W trakcie legitymowania potwierdziło się, że 16-latka była poszukiwana, po tym jak opuściła miejsce zamieszkania, nie informując o tym rodziców. Po wykonanych czynnościach nieletnia została przekazana pod opiekę członków najbliższej rodziny.
 
Tego samego dnia po godzinie 20:00 policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Orkana na Poniatowie. Tam w ich ręce wpadł poszukiwany 28-latek. Wałbrzyszanin został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym na rok pozbawienia wolności za wcześniejsze posiadanie znacznej ilości narkotyków. Dzisiaj o poranku mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Następnie zostanie przewieziony do wyznaczonego zakładu karnego.
 
 
 
Ostatnia z poszukiwanych osób została zatrzymana dzisiaj po godzinie trzeciej w nocy podczas kontroli drogowej na ul. II Armii przez patrol ruchu drogowego. W trakcie wykonywanych czynności szybko potwierdziło się, że 28-latek powinien odbywać karę roku pozbawienia wolności, po tym jak został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za kradzieże z włamaniami. I on odwiedził w piątek Areszt Śledczy w Świdnicy, a ostatecznie trafi do jednego z zakładów karnych w kraju.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (27 sierpnia 2023 14:05)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu pełno osób które powinny być karane. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa wynosi po przeliczeniu na polskie 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Krzysiek (26 sierpnia 2023 10:53)
Cytuję użytkownika: Kwadrat
W 1990 była pewna banda na podzamczu. Kwadrat sempryk sroka....mam nadzieję że nie przekazaliście swojego nasienia dalej bo to by była katastrofa dla ludzkosci
wolany , jaki pieeeeeeeeeeeeękny wp*****l dostałem obok Sawi , w 2003 kwadrat wyszedł z kicia i straszył pistoletem . POJEBANA RODZINKA
Kwadrat (25 sierpnia 2023 23:57)
W 1990 była pewna banda na podzamczu. Kwadrat sempryk sroka....mam nadzieję że nie przekazaliście swojego nasienia dalej bo to by była katastrofa dla ludzkosci
Moherowy Pisior (25 sierpnia 2023 18:24)
Cud. Kapelan porobił zdjęcia i wysłał do kurii. Czekamy na odpowiedź.
Rick (25 sierpnia 2023 18:05)
Bravo służby tylko rosnące łącznie z finansami

Dodaj komentarz

policja  |   poszukiwani  |   zatrzymani  |   ucieczka  |   areszt  |  

Na tropie zaginionego Choleryka z Zamku Książ

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij