Menu

Wziął 7 kredytów na niepełnosprawnego brata

Do 8 lat więzienia grozi 36-latkowi, który wziął na swojego niepełnosprawnego brata 7 pożyczek. Kwota to w sumie 60 tys. zł.

 

Wziął 7 kredytów na niepełnosprawnego brata

Jak ustalili policjanci, 36-latek brał pożyczki od listopada 2020 roku do października 2021. Łącznie to 7 pożyczek na kwotę... 60 tys. zł. Mężczyzna posłużył się bankowym profilem internetowym niepełnosprawnego brata.

- Wykorzystując niezdolność do właściwej oceny sytuacji przez najbliższego członka rodziny, doprowadził do zawarcia łącznie siedmiu umów pożyczek, uzyskując w ten sposób ponad 60 tysięcy złotych. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Mężczyzna pieniądze wypłacił z konta. Poza przestępstwem popełnionym na rzecz najbliższej osoby, wprowadził również w błąd jednego z pracowników firmy, co do swojej tożsamości oraz zamiaru wywiązania się z umów.

- 36-latek przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8 lat. - informuje komisarz Marcin Świeży.

opr. kat
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Podejrzewam że (16 września 2023 17:56)
Ten który mu dał kredyt być może jest jego wspólnikiem.
Radek (27 sierpnia 2023 13:57)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tutaj pełno krętaczy i kombinatorów. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Jerzy Jacek Pilchowski (26 sierpnia 2023 20:56)
Słyszałem plotki, że ten facet zostanie doradcą finansowym w Wałbrzyskim UM.
Brat (26 sierpnia 2023 9:51)
Na braterska miłość zawsze można liczyc
Gienek (26 sierpnia 2023 8:49)
Tak nas okradali przez wiele lat.Wziął przykład z gory.Jest jedna różnica,on będzie siedział ,a oni dobrze się maja.Bezszczelni Pelowcy ze swoim przywódca Tuskiem!
***** *** (26 sierpnia 2023 8:00)
Cytuję użytkownika: nauka nie poszła w las
To zaradny człowiek jest.Nadaje się na listę w platformie.
Raczej ten braciszrk to zagorzały katol czyli PiSiory go przytulą.
Ksiądz Proboszcz (25 sierpnia 2023 23:52)
Cytuję użytkownika: nauka nie poszła w las
To zaradny człowiek jest.Nadaje się na listę w platformie.
To państwo zabiją przedsiębiorczości :-)
Wstydliwa Historia Wałbrzycha (25 sierpnia 2023 22:20)
Tak wyglądał Stadion na Nowym Mieście 23 lipca 1932 roku gdy podczas kampanii wyborczej NSDAP przemawiał na nim do tłumnie przybyłych wałbrzyszan sam Adolf Hitler.Wizyta Adolfa Hitlera w Wałbrzychu została uwieczniona na taśmie filmowej. Nagranie znajduje się obecnie w zbiorach Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.Tu macie link https://youtu.be/q2KMzlT6SOo
nauka nie poszła w las (25 sierpnia 2023 22:11)
To zaradny człowiek jest.Nadaje się na listę w platformie.
Jerzy Jacek Pilchowski (25 sierpnia 2023 20:59)
Brał przykład z Cara.

Dodaj komentarz

pieniąde  |   kredyt  |   112  |   policja  |   oszust  |   złodziej  |  

Miał trzy zakazy kierowania samochodem, mimo to wsiadł za kierownicę

140 km/h przez miasto ponad 125 przez przejście dla pieszych

Ugodziła swoją 14-letnią córkę nożem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij