Menu

Film nie tylko dla biegaczy i spotkanie z Pawłem Spytem

Aby podsycić ducha sportowej rywalizacji podczas XXIII Toyota Eko Półmaratonu,organiatorzy zapraszają w dniu 2 września na projekcję filmu "PREFONTAINE" o legendarnym biegaczu. Tego samego dnia odbędzie się także spotkanie z Pawłem Spytem - wałbrzyszaninem, który zdobył Koronę Maratonów Ziemi.

Film nie tylko dla biegaczy i spotkanie z Pawłem Spytem

Dzień przed startem Toyota Eko Półmaratonu Wałbrzych w Aqua Zdroju zawodnicy i kibice będą mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących najsłynniejszemu wałbrzyskiemu biegowi.

2 września o godzinie 18:00 w Biurze Zawodów w Aqua Zdroju wyświetlony będzie film "PREFONTAINE", który przedstawia historię życia długodystansowego biegacza Steve'a Prefontaine'a (w tej roli Jared Leto), który w latach siedemdziesiątych odniósł sukces. Pochodził z Coos Bay w Oregonie. Prefontaine ustanowił wiele rekordów. Reprezentował Amerykę na olimpiadzie w Monachium. Jego kariera rozwijała się wspaniale. Niestety, szybko się skończyła, ponieważ 24-letni biegacz zginął w wypadku samochodowym w maju 1975 roku. Nazywano go Jamesem Deanem bieżni. Sportowiec mówił, że kiedy biega, czuje się, jakby tworzył coś pięknego.

 

 

Tego samego dnia odbędzie się spotkanie z Pawłem Spytem - zdobywcą Korony Maratonów Ziemi, który opowie ską wzięła się jego pasja do biegania, o startach w różnych częściach świata, a także co  zrobić by znaleźć się w tej elitarnej grupie biegaczy.

Organizatorzy zapraszają zarówno zawodników, jak i kibiców, by wspólnie wczuć się w klimat rozgrywanych następnego dnia zawodów. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

opr.plr
foto: użyczone / Toyota Półmaraton Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (27 sierpnia 2023 13:44)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Ten półmaraton to pełno spoconych ciał i zamieszanie. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Ćpun (26 sierpnia 2023 23:39)
romko wygra na niemieckim rowerze z pedałami biedrinia

Dodaj komentarz

sport  |   biegi  |   półmaraton  |   toyota  |   prefontaine  |   paweł spyt  |  

Mamy szybkiego komendanta

Jarosław Żyła zwycięzcą Pucharu Polski w Tenisie na Wózkach

Toyota Aygo X trafiła do zwycięzcy loterii 23. Toyota Półmaratonu...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij