Menu

Iwona Lewandowska - ze stadionowej wrzawy do kojących ogrodów bonsai

Czy mama najlepszego polskiego piłkarza i jednego z najlepszych graczy na świecie interesuje się czymś poza sportem? Gdzie szuka spokoju i ukojenia po emocjonujących meczach z udziałem Roberta Lewandowskiego? Rozmawiamy z Iwoną Lewandowską, którą mieliśmy okazję spotkać podczas wystawy kultury dalekiego wschodu i sztuki bonsai w Zagórzu Śląskim organizowaną przez Akina Bonsai.
Iwona Lewandowska - ze stadionowej wrzawy do kojących ogrodów bonsai
W24: Jakie są Pani największe pasje?
Iwona Lewandowska: Każdy z nas ma wiele różnych pasji, a u mnie główną pasją jest sport. Trochę dlatego, że byłam siatkarką, ale kocham też inne dyscypliny. Żyję sportem, ale nie tylko sportem.
 
W24: Której reprezentacji w takim razie kibicuje Pani najmocniej? Piłkarzom, wśród których może oglądać Pani swojego syna, czy siatkarzom, z uwagi na dyscyplinę, która jest Pani bliska?
IL: Jako siatkarka, wydawałoby się, że dla mnie właśnie siatkówka jest najcudowniejszym sportem na świecie. Jednak poznając tajniki piłki nożnej, widząc szum na stadionie i podziwiając te wielkie, piękne boiska, to myślę, że jednak ta piłka nożna jest troszeczkę wyżej nad siatkówką. Bycie na stadionie to niesamowite przeżycie, kiedy można się temu przyglądać i kibicować. Czuję się trochę jakbym była na wielkiej sztuce teatralnej.
 
 
W24: Czy inne z Pani pasji są związane z obecnością na tegorocznej wystawie bonsai w Zagórzu Śląskim, gdzie właśnie mamy przyjemność się spotkać?
IL: Kiedyś w ogóle nie miałam pojęcia o bonsai i takich wystawach. Nie zdawałam sobie sprawy, że można z takich drzewek zrobić dzieła sztuki. Dzięki Jackowi (narzeczony Iwony Lewandowskiej - przyp. red), który swoją pasją rzeźbiarską, czy ogrodnictwem oczarował mnie i widząc, jak powstają te drzewka, to wydaje się to niewyobrażalne. Oczarowało mnie tu szczególnie jedno z drzewek, które przypomina rzeźbę i możemy sobie je różnie interpretować. Ja tu widzę na przykład różne kształty kobiece i naprawdę jestem pod wrażeniem tej wystawy i ciężkiej pracy twórców tych drzewek.
 
W24: Czy próbowała już Pani wdrożyć się w tę sztukę i samodzielnie ukształtować jakieś drzewko bonsai?
IL: Sama nie, ale z pomocą Jacka czasami coś próbuję. Dostałam do "obróbki" pewne drzewka, zdzierałam mech z kory, wydłubywałam niepotrzebną zieleń, bo te drzewka muszą być czyściutkie. Wszystko jeszcze przede mną.
 
 
 
W24: Czy po obecności na wielkich stadionach i wrzawie, która im towarzyszy, bonsai może okazać dla Pani metodą na wyciszenie się i uspokojenie emocji?
IL: Ogólnie sztuka dalekiego wschodu daje nam na pewno sporą dawkę wyciszenia, moment na refleksje i pewne zastanowienie się nad wieloma kwestiami. W XXI wieku właśnie ta sztuka jest potrzebna większości ludzi. Wokół jest za dużo zgiełku, szumu, a będąc tutaj, przenoszę się do Japonii i czuję spokój i to piękno.
 
W24: Ostatnio gościła Pani w Wałbrzychu na Festiwalu Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ. Jak ocenia Pani to wydarzenie, które jest jedną z flagowych imprez naszego miasta?
IL: Książ to miejsce niewiarygodne a miałam możliwość zobaczyć właśnie tę wystawę przepięknych bukietów w różnych aranżacjach. Dlatego też wróciłam w te regiony, bo mam dobre wspomnienia. Dzięki tak pięknym plenerom i wystawom będę przyjeżdżać tu częściej. Mam tu wspaniałych przyjaciół i znajomych a każdy wyjazd to jakieś nowe przygody i wyzwania.
 
W24: Dziękuję za rozmowę i zapraszamy tu jak najczęściej.
 
 
Iwona Lewandowska wraz z partnerem Jackiem Zwoniarskim przylecieli na wystawę bonsai do Zagórza Śląskiego prosto z Barcelony. W dowód uznania dla organizatorów tego wydarzenia podarowali im piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego.
 
 
rozm. P.Tokarski
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Rick (28 sierpnia 2023 12:03)
Cytuję użytkownika: Grześ
Piękna wystawa i mama -geniusz ,ponieważ miała i myślę ,że ma niemiały wpływ na sukces Lewego ,miałem okazje porozmawiać
Pewnie się trzepiesz pod to trzy razy dziennie
Marek (28 sierpnia 2023 6:53)
Cytuję użytkownika: Goldmann,,
,,a co to za persona ,?? ,,,co ona dokonała,,,??
Wiesz, że jesteś na tym świecie z przypadku? Twojemu ojcu, którego nie znasz strzeliła gumeczka.
Podzamczanin (27 sierpnia 2023 22:34)
Cytuję użytkownika: Goldmann,,
,,a co to za persona ,?? ,,,co ona dokonała,,,??
Nic. Urodziła jak to mama. Talent lewego jest jego a nie mamy Kiedy opowieści o babci dziadku i kuzynach? Strasznie interesujące ;-(
Grześ (27 sierpnia 2023 22:31)
Piękna wystawa i mama -geniusz ,ponieważ miała i myślę ,że ma niemiały wpływ na sukces Lewego ,miałem okazje porozmawiać
As (27 sierpnia 2023 22:26)
a co Ty dokonałeś ? pochwal się poczytamy i będziemy podziwiać
Seba (27 sierpnia 2023 21:42)
Wałbrzych jako dziura w dupie wszechświata celebruje każdego, kto zechce tu przyjechać
Goldmann,, (27 sierpnia 2023 20:03)
,,a co to za persona ,?? ,,,co ona dokonała,,,??

Dodaj komentarz

iwona lewandowska  |   robert lewandowski  |   bonsai  |   sztuka  |   daleki wschód  |   sport  |   piłka nożna  |   siatkówka  |  

Pięć lat fotografowania bloku

Jeden blok w 44 odsłonach (FOTO)

Krakowski blok niczym Katedra Claude'a Moneta

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij