Menu

Walczą z hałasem - 9 dowodów rejestracyjnych zatrzymanych

Dziewięć dowodów rejestracyjnych zatrzymali świdniccy policjanci za... przekroczenia norm hałasu. Policja zapowiada walkę z hałasem. W ręce mundurowych wpadł też poszukiwany przez prokuraturę mężczyznę. 

 

Walczą z hałasem - 9 dowodów rejestracyjnych zatrzymanych

Policjanci skontrolowali kilkadziesiąt samochodów i ujawnili 11 wykroczeń.

- Kontrolowane samochody były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego oraz emisji hałasu. W 9 przypadkach kontrola zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego z powodu nieprawidłowego stanu technicznego lub przekroczenia norm hałasu. - informuje mł. asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie działań policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonowa w Świdnicy oraz Prokuraturę Rejonową Trzcinka.

Zatrzymany został też 34-letni kierowca Opla (mieszkaniec Zielonej Góry). Zachowanie mężczyzny wskazywało na to, że jest pod wpływem narkotyków.

- Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. - informuje mł. asp. Magdalena Ząbek.

Od 34-latka pobrano krew do badań, dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. U mężczyzny zabezpieczono blisko 130 porcji amfetaminy, grozi mu do 3 lat więzienia.

Mundurowi zapowiadają kolejne, podobne działania.

adm
foto: Policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (3 września 2023 13:39)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Pełno tutaj hałaśliwych jadących wariatów. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Janusz (30 sierpnia 2023 14:28)
Piaskowa okolice Broniewskiego, Wyszyńskiego, Długa to strach wyjść wieczorem bo cię rozjadą. Dodatkowo ogłuchnąć idzie od tego pierdzenia. Ale pan Lewandowski zadowolony, bo pijanego dziadka na rowerze złapią.
Wilku 1980 (29 sierpnia 2023 19:21)
Pod Biedronka na ul. Dlugiej co weekend wieczorem zjazd tych oszolomow w pseudo-rajdowkach, a nocami na Piaskowa gora zamienia sie w tor wyscigowy a patolu nie uswiadczysz spia po katach.
Monthy Phyton (29 sierpnia 2023 16:01)
Cytuję użytkownika: Gienek
Cytuję użytkownika: Marikana
Zapraszamy do Wałbrzycha, bo tamtejsza policja nie radzi sobie z "pseudo rajdowcami na ulicach". Dotyczy to także motocykli .
To prawda. Policja nie reaguje. Biały Kamień nocą huczy od przeraxliwrgo warkotu samochodów i motorów.
Piaskowa Góra wieczorami to jak tor wyścigów, bo najwyraźniej drogówka pracuje do 18. Tylko w dzień grają cwaniaków w BMW żeby z "cichacza" komuś kwity wystawić.
SkandaLISTA (29 sierpnia 2023 10:31)
Walczą z hałasem ale chyba nie u nas?
Gienek (29 sierpnia 2023 10:03)
Cytuję użytkownika: Marikana
Zapraszamy do Wałbrzycha, bo tamtejsza policja nie radzi sobie z "pseudo rajdowcami na ulicach". Dotyczy to także motocykli .
To prawda. Policja nie reaguje. Biały Kamień nocą huczy od przeraxliwrgo warkotu samochodów i motorów.
Marikana (29 sierpnia 2023 9:39)
Zapraszamy do Wałbrzycha, bo tamtejsza policja nie radzi sobie z "pseudo rajdowcami na ulicach". Dotyczy to także motocykli .
Gienek (29 sierpnia 2023 9:24)
Eliminować z drogi,takie samochody.Najczęściej to wraki kupione za ,,,,500 zł.Im głośniej warczy _tym bardziej przyglup uważa ,ze posiada lepszy samochód.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   mandat  |   hałas  |   Swidnica  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij