Menu

Ostatni dzień pracy Kustosz z Muzeum Przemysłu i Techniki

Anna Kowalska po 41 latach pracy (w tym 14 latach w Muzeum Przemysłu i Techniki)  przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Ostatni dzień pracy Kustosz z Muzeum Przemysłu i Techniki
Podziękowanie za wspólne lata pracy z Dyrekcją i ze współpracownikami, odbyło się w nieprzypadkowym miejscu, a mianowicie na wystawie w Starej Kopalni „Przetrwały ukryte w ziemi. Skarb groszy praskich i zabytki archeologiczne”, której kuratorem jest właśnie Pani Anna. Przybyli również Marek Kowalski st. insp. d/s Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków we Wrocławiu, Delegatura w Wałbrzychu oraz Profesor Krzysztof Jaworski z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Piotr Micek Dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, z którymi Pani Anna współpracowała przez wiele lat. Nie zabrakło podziękowań, wspólnych zdjęć i nietuzinkowego torta.
 
 
Za całokształt pracy podziękował również dr Roman Szełemej Prezydent Miasta Wałbrzycha oraz Prezes Zamku Książ w Wałbrzychu Anna Żabska i jednocześnie była Dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Nie zabrakło czasu na wspólne rozmowy i wspomnienia.
 
 
 
Miejscem zamieszkania Pani Anny od zawsze są Ząbkowice Śląskie, przez te wszystkie lata dojeżdżała do pracy, zdecydowanie to musiała być miłość do tego miejsca.
 
- Bardzo dziękujemy za wkład, swoją wiedzę i cudowną osobowość, której będzie nam brakowało! Na zasłużonej emeryturze Pani Ania, w końcu będzie mogła oddać się w pełni pielęgnacji swojego ukochanego ogrodu - pisze na Facebooku dyrekcja Starej Kopalni.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / Stara Kopalnia
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

człowiek (30 sierpnia 2023 8:44)
Dlaczego Ci wszyscy ludzie są tacy smutni...

Dodaj komentarz

BWA zaprasza na wystawę malarza i architekta Roberta Jaworskiego

Barbórkowa Parada Górnicza (FOTO)

Festiwal Tradycji Górniczych w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij