Menu

Jak poradzić sobie z chorobą nowotworową?

Fundacja Dobrostan zaprasza na specjalne zajęcia skierowane do pacjentów onkologicznych i ich rodzin, na których prowadzone będą warsztaty pozwalające łatwiej uporać się mentalnie z chorobą.

Jak poradzić sobie z chorobą nowotworową?
Jak podaje Krajowy Rejestr Nowotworów, prawie 1,2 mln Polaków żyje obecnie z jakąś formą choroby nowotworowej. Dla wielu osób wiadomość o zachorowaniu jest ogromnym obciążeniem psychicznym. Z problemami natury psychicznej borykają się zarówno chorzy, jak i ich rodziny. To właśnie do nich skierowana jest oferta Fundacji Dobrostan - przystań życia.
 
- Doskonale wiemy, że takie osoby przeżywają strach, który jest związany z leczeniem i niewiadomą, która towarzyszy przez całe leczenie. Oni powinni obok leczenia farmakologicznego zadbać także o swój stan psychiczny. Ważne jest podejście holistyczne, by z jednej strony zadbać o ciało, ale z drugiej także o ducha. Dlatego chcemy państwu przypomnieć o tej terapii, która realizowana jest tu od trzech lat. Prowadzimy bezpłatne zajęcia dla wszystkich chorych oraz ich rodzin, które chciałyby dodatkowo wzmocnić się, dowiedzieć się jak postępować z osobą chorą i wspomagać ją w procesie leczenia - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
 
Zajęcia prowadzone są na podstawie autorskiej terapii opracowanej przez dra Carla Simontona.
 
 
- Od 2021 roku z naszych warsztatów skorzystało około 70 mieszkańców Wałbrzycha i spoza miasta. Zapraszamy także specjalistów, żeby działać holistycznie. Goszczą u nas dietetycy kliniczni, fizjoterapeuci. Uczymy myśleć zdrowo, a nie negatywnie. Terapia Simontowoska to jest zmiana sposobu myślenia, na myślenie racjonalne. Osoby, które do nas przychodzą, często mają myśli np. "umrę i zostawię dzieci", "zostawi mnie mąż, bo jestem chora", "nie dam rady, nie poradzę sobie z leczeniem", "chemia mnie zabije". Są to bardzo mocne myśli, które bardzo przeszkadzają w procesie leczenia, a wręcz dodatkowo osłabiają, bo kiedy myślę w ten sposób, to moje ciało na te myśli reaguje. Nie działam optymalnie i sama tymi myślami sobie szkodzę - tłumaczy Joanna Delegiewicz z Fundacji Dobrostan.
 
 
Najbliższa tura zajęć rozpoczyna się 6 września i są jeszcze wolne miejsca. Turnus składa się z 10 spotkań po około 2-2,5 godziny, raz w tygodniu. Zapisy pod numerami telefonów 530 539 066 oraz 535 555 672. Zajęcia odbywają się w Domu Seniora przy ul. Andersa 162a w dzielnicy Biały Kamień.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

eMOCje (30 sierpnia 2023 19:33)
Zachęcam do zapoznania się również z metodą Biologii Totalnej, warto zajrzeć na stronę Magdaleny Wdowiak lub jej fb. Za pomocą odpowiednich pytań można sobie uświadomić emocje i przekonania, ktòre prowadzą do rozwiązania konfliktu, a co za tym idzie, usunięcia związanej z nim choroby. Zdrowia dla wszystkich

Dodaj komentarz

biały kamień  |   warsztaty  |   zajęcia  |   nowotwór  |   choroba onkologiczna  |  

Mikołajki w Aqua Zdroju (FOTO)

Walczy z glejakiem. Rodzina prosi o pomoc

Zostań Mikołajem dla wałbrzyskich seniorów

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij