Menu

Marcin Gwóźdź ''jedynką'' PiS w okręgu wałbrzyskim

Jest sporo niespodzianek - Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listy wyborcze do sejmu. W okręgu wałbrzyskim "jedynką'' jest Marcin Gwóźdź. Do senatu z list PiS wystartuje Renata Wierzbicka. A gdzie przepadł Michał Dworczyk ?  

Marcin Gwóźdź ''jedynką'' PiS w okręgu wałbrzyskim
PiS zaprezentowało swoje listy wyborcze podczas konferencji w siedzibie partii na ul. Nowogrodzkiej. Jak mowił Jarosław Kacynski, ułożenie list "nie byłołatwą pracą, kandydatów na jedynki było wielu".

Z okręgu wałbrzyskiego wystaruje Marcin Gwóźdź - w wyborach w 2019 uzyskał mandat posła IX kadencji, kandydując w okręgu wałbrzyskim i otrzymując 8049 głosów. W wyborach samorządowych w 2010 i 2014 roku był wybierany z listy PiS radnym powiatu ząbkowickiego. W 2018 nie kandydował ponownie,  powołany został na stanowisko wicemarszałka województwa dolnośląskiego.

W okręgu legnickim listę otwiera Elżbieta Witek, a we Wrocławiu - Mirosława Stachowiak-Różecka.  

"Jedynki" nie otrzymał w żadnym regionie Michał Dworczyk. Jak poinformowała Wirtualna Polska,  Dworczyk (jeden z najbliższych współpracowników premiera Morawieckiego), został zdegradowany z "jedynki" w okręgu wałbrzyskim w 2019 r. do "trójki". Jego sytuację może poprawić wyłącznie indywidualna decyzja Jarosława Kaczyńskiego.

N opolszcyźnie listę Prawa i Sprawiedliwości otwiera Paweł Kukiz. Prezmier Mateusz Morwiecki wystartuje w Katowicach, prezes PiS Jarosław Kaczyński z listy świętokrzyskiej.

Przemysław Czarnek kandydować będzie z pierwszego miejsca w Lublinie, a Antoni Macierewicz z Piotrkowa Trybunalskiego. Zbigniew Ziobro wystartuje z Rzeszowa. 


Czytaj też:
Renata Wierzbicka kandydatką do Senatu

adm
foto: Marcin Gwóźdź
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy Jacek Pilchowski (2 września 2023 22:23)
Cytuję użytkownika: Oko
Konferencja
targowicka.
Oko (2 września 2023 18:19)
Konferencja
ze skrajności w skrajność (1 września 2023 12:40)
Nie rozumiem jak mozna startowac w wyborach (obojetnie o ktorej partii mowimy) z okregu, z ktorym nie ma sie nic wspolnego.
cięzko pracujący gwóźdź (1 września 2023 7:38)
UWAGA ten poseł w obecnej kadencji miał 7 (siedem) wystąpień na mównicy sejmowej. On zrobi dla naszego rejonu bardzo dużo.
Mariusz L. (1 września 2023 6:54)
Dzień dobry. W zbliżających się wyborach oddam swój głos na Konfederacje. Pozdrawiam.
(Referendum 4xNIE) (1 września 2023 0:27)
Cytuję użytkownika: Jolka
Zachęcam do oddania głosu na kandydatów z Prawa i Sprawiedliwości, niech ZP wygra trzecią Kadencję. Potem w wyborach do PE i lokalnych pogonić kolesi z PO i PSL i Lewaków i ograniczyć im marnowanie gospodarki polskich miast i powiatów... Będzie więcej współpracy z rządem ZP, będzie więcej pieniędzy na rozwój regionów, którymi teraz zarządzają NIEROBY z PO i ich POpaprańcy!!! Nie można zostawić w ich rękach decyzji o nas, o Polsce...;-))
Dla platformy i dla Tuska będą taczki i wywózka.
Jolka (31 sierpnia 2023 23:53)
Zachęcam do oddania głosu na kandydatów z Prawa i Sprawiedliwości, niech ZP wygra trzecią Kadencję. Potem w wyborach do PE i lokalnych pogonić kolesi z PO i PSL i Lewaków i ograniczyć im marnowanie gospodarki polskich miast i powiatów... Będzie więcej współpracy z rządem ZP, będzie więcej pieniędzy na rozwój regionów, którymi teraz zarządzają NIEROBY z PO i ich POpaprańcy!!! Nie można zostawić w ich rękach decyzji o nas, o Polsce...;-))
Jerzy Jacek Pilchowski (31 sierpnia 2023 23:02)
Cytuję użytkownika: Gość
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Gość
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Gość
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Gość
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Sytuacja jest ciekawa. Nie tylko Dworczyk ale również Zyska dostali po prostu "klapsa". - Jak wiadomo należę do żelaznego elektoratu PiS-u ale przyznaję, że ucieszyło mnie to co zrobił Naczelnik. Bycie "lokomotywą" wymaga bowiem nie tylko umiejętności bycia sprawnym urzędnikiem ale również posiadania charyzmy która pozwala pociągnąć za sobą okręg. Tego niestety ani Dworczyk ani Zyska nie mają. P.S. Otwarte zostaje pytanie czy pan Gwóźdź ma taką charyzmę i czy starczy mu IQ aby prawidłowo rozumieć funkcję jak mu przypadła.
Z jednej strony Pan pisze, że cieszy się co zrobil Naczelnik i Zyska i Dworczyk dostali klapsa założę się, że większość nie zna tego Pana tak jak ja i najważniejsze pytanie co zrobil dla Wałbrzycha bo z niczym go sobie nie kojarzę. Większość z nas nie głosuje na zasadzie chybił - trafił tylko na osoby które zna, które czymś się zasłużyły jeśli stawiając krzyżyk podchodzi do tego poważnie. Narazie póki co mam wątpliwości.
Ja też mam wątpliwości. Postaram się więc dowiedzieć coś na jego temat. Po prostu mam nadzieję, że Naczelnik miał powody aby na niego postawić. Ten pan poseł ma chyba pewną charyzmę. Wskazuje na to fakt, pokonania Badory w poprzednich wyborach. Był przecież w trudniejszej sytuacji. Badora jest jednak w Wałbrzychu znany czyli miał nad nim "matematyczną przewagę" - dużo trudniej jest uzbierać głosy w małych miejscowościach niż w dużym mieście.
Ludzie zaczynają głosować na osoby im nieznane z prostego powodu bo te co znają nie zawsze im pasują z takiego czy innego powodu. Napewno lepiej byłoby gdyby to był ktoś kto zna nasze miasto jest mieszkańcem bo zna nasze potrzeby. Czas pokaże czym to się skończy. Póki co ludzie są podzieleni i mają wątpliwości na kogo głosować na jaką opcję.
My znamy nasze miasto. Wiemy, że bardzo duży % ludzi to postkomunistyczna patologia. Tak więc zakładanie, że w Wałbrzychu znajdzie się odpowiednio dużo głosów aby zwiększyć ilość PiS-owskich posłów wybranych z naszego okręgu (mniej więcej jest to dawne woj. wałbrzyskie) jest błędem lub inaczej drogą w pokrzywy. PiS ma bowiem dużo większe poparcie w tak zwanym terenie i tam trzeba "szukać" dodatkowych głosów. A Wałbrzych zrozumie kiedyś, że szełemejowe kółko wzajemnej adoracji finansowej zrobiło sobie z miasta "pastwisko". Ale na ten moment trzeba jeszcze trochę poczekać.
Zobaczymy jak teraz będzie nie tylko w Walbrzychu, ale np w Szczawnie też PiS nie wygrał tyle co pamiętam. Trzeba się poważnie zastanowić ja np nie wezmę jedynie udziału w referendum wiek emeretlny z ekonomicznego punktu widzenia musi być podniesiony bo za chwilę nie będzie miał kto pracować na przyszłe emerytury albo inaczej powinno być niech zostanie tak jak jest warunek, że mając już prawo do emerytury zakaz pracy to pozwoli młodym mieć miejsca pracy które są blokowane przez emerytów. Reszta pytań dyskusyjna
Przyznam się, że tym "wiek emerytalny z ekonomicznego punktu widzenia musi być podniesiony bo za chwilę nie będzie miał kto pracować" to mnie pan zaszokował. Ludzi do pracy potrzeba bowiem coraz mniej. -Zatrudnia się więcej gdyż "towarzysze biznesmeni" robią wszystko co mogą aby nie podnosić tak zwanej "wydajności pracy" poprzez automatyzację i komputeryzację. Na nasze emerytury powinny bowiem (w coraz większym stopniu) pracować maszyny. Faktem jest oczywiście, że ludzie żyją coraz dłużej ale takim samym faktem jest to, że coraz więcej ludzi w wieku 60 lat nie nadaje się już do pracy. Praca fizyczna: Przez wieki praca rolnika była bardzo ciężka. Równocześnie (nie licząc wypadków) była ona różnorodna i nie dewastowała organizmu tak jak "lekka" praca na taśmie. Poważnie. Stanie przez 8 godzin w takiej samej pozycji i przekładanie czegoś z jednego miejsca na drugie DEWASTUJE kręgosłup w sposób NIEODWRACALNY. Podobnie jest z siedzeniem przez 8 godzin przy komputerze i stukanie w klawisze. - W tym wypadku ZNISZCZENIU ulega nie tylko kręgosłup ale również ścięgna dłoni. Praca umysłowa: Mój przykład jest w tym bardzo dobry. Pracowałem jako informatyk. W tym zawodzie trzeba się cały czas bardzo intensywnie uczyć rzeczy nowych. No i jak skończyłem 60 lat to "dotarło" do mnie, że nie jestem już w stanie "chłonąć nowych informacji" w wymaganym tempie. Moje umiejętności zaczęły więc szybko spadać. Pewnie JAKOŚ bym do 65 dociągnął ale było by to trudne i stresujące. Przeszedłem więc na wcześniejszą (trochę mniejszą niż "pełna") emeryturę w wieku lat 62. Dzięki temu "osierociłem" stołek który mógł zająć ktoś młody i mogłem korzystać z życia. - To moje korzystanie z życia miało też dobry skutek ekonomiczny gdy dawałem zarobić branży turystycznej.
Piszę co mówią ekonomiści. Pan z kolei z tego co już kiedyś pisał ma emeryturę w $ więc proszę się nie porównywać do emerytur polskich bo są jakie są i nasi emeryci nie zasilają biur turystycznych bo ich na to nie stać.
Którzy ekonomiści? Z nimi jest przecież trochę tak jak z tym politologiem/socjologiem który napisał książkę: "Koniec historii". Wszystko co w niej napisał jest prawdą i logiczne wnioski jakie z tego wyciągnął też są "bez zarzutu". Pomimo tego jest on teraz pośmiewiskiem wszystkich politologów/socjologów. Podsumowując ten wątek; w informatyce obowiązuje prawo GIGO ("Śmieci do środka. Śmieci na zewnątrz.") Podsumowując podsumowanie, należy rozumieć, że odejście od parytetu złota i wprowadzenie papierowych pieniędzy spowodowało, że ekonomia przestała być nauką ścisłą. P.S. Ja się nie porównuję. - Miałem na myśli to, że pomimo wysiłków PiS-u, w Polsce są ciągle niesprawiedliwie niskie płace i niesprawiedliwie naliczane są podstawy najniższych emerytur. Dodatkowo, wiek emerytalny jest ciągle za wysoki. Pi razy oko powinno to być 55 lat dla wszystkich (i kobiet i mężczyzn) z oczywistym "pozwoleniem" na dalszą pracę jeżeli ktoś ma na to zdrowie i ochotę.
Mariusz L. (31 sierpnia 2023 22:30)
W zbliżających się wyborach oddam swój głos na Konfederacje. Pozdrawiam.
Radek (31 sierpnia 2023 22:14)
Wladimir ze wschodu tylko pozwolił temu z Żoliborza co startuje w Kielcach ujawnić jedynki? A pozostali na co czekają?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

PiS  |   listy wyborcze  |   wybory  |   wybory parlamentarne  |  

Najbliższe wydarzenia w Zamku Książ

Gość Dnia - Maciej Szlinder

Nie śpij, bo cię przegłosują

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij