Menu

Klasa artystyczna w ''Ceramiku'', po interwencji rodziców, jednak powstanie

Zarząd powiatu wałbrzyskiego jednogłośnie zgodził się na utworzenie I klasy o profilu artystycznym w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju. Winą za całe zamieszanie zarząd obarczył dyrekcję szkoły i zapowiedział kontrolę w placówce.

Klasa artystyczna w ''Ceramiku'', po interwencji rodziców, jednak powstanie
Młodzież, która miała już za kilka dni rozpocząć naukę w klasie artystycznej "Ceramika" dowiedziała się w ostatniej chwili, że ich klasa nie powstanie. Rodzice zbulwersowani tą informacją udali się do starosty powiatu wałbrzyskiego domagać się rozwiązania tego problemu. Rano Krzysztof Kwiatkowski poinformował rodziców, że jeśli szkoła musi dostarczyć aktualne listy kandydatów, którzy dostali się do placówki i złożyć wniosek o utworzenie dodatkowej klasy. Wymogiem było także uzyskanie co najmniej 30 uczniów w poszczególnych oddziałach. W przypadku dopełnienia tych formalności zobowiązał się zwołać w trybie pilnym posiedzenie zarządu, rozpatrzyć ten wniosek i ewentualnie zaktualizować stosowną uchwałę.
 
 
 
Po południu dokumenty trafiły na biurko starosty, wiec zgodnie z zapowiedzią zwołano posiedzenie zarządu. Krzysztof Kwiatkowski złożył wniosek o zmianę poprzedniej uchwały dotyczącej organizacji pracy szkół, tak by uwzględniono nowe dane i umożliwiono utworzenie klasy artystycznej w "Ceramiku". Nie obeszło się jednak bez kolejnych uwag pod kątem dyrekcji szkoły.
 
- Zostało złożone pismo. Wprawdzie nie nosi ono znamion wniosku i zostało skierowane do starosty wałbrzyskiego, a nie do zarządu powiatu i zostało podpisane przez wicedyrektor, ale myślę, że jest to kolejny element, który miał sprawić, żebyśmy nie procedowali dzisiaj tej uchwały. Proszę o dopuszczenie tego pisma i potraktowanie go jako wniosek do zarządu. Przykro mi to stwierdzić, ale pani wicedyrektor do dziś nie podjęła wiedzy, kto jest organem prowadzącym. Z pisma wynika, że dokonano naboru i na dzień 31.08 we wszystkich trzech oddziałach łącznie z tym, na który nie było zgody zarządu, jest wymagana liczba osób, choć nie są zachowane kryteria punktowe, ale rozumiem, że takiej zmiany dokonał zespół rekrutacyjny - mówi starosta Krzysztof Kwiatkowski.
 
 
Na nowej liście znalazła się wymagana liczba co najmniej 30 uczniów dla każdego z oddziałów, co starosta również w pewnym momencie podał pod wątpliwość. Zapewnił jednak, że po dzisiejszej decyzji klasa powstanie i nie będzie zagrożona.
 
- W samorządzie jestem już o paru lat i mamy różne problemy ze szkołami, ale nie zdarzyło się nigdy w historii, żeby w 24 godziny znalazło się pięć podań do klasy, która budzi jakieś emocje. Ja w takie zbiegi okoliczności nie wierzę. Nie wiem, co się wydarzyło i nie chcę nikogo oskarżać. Myślę, że wszyscy zostaliśmy w pewien sposób wmanewrowani w bardzo nieprzyjazną sytuację. Wczoraj naprawdę szukaliśmy rozwiązań, gdzie umieścić te osoby, które złożyły dokumenty do tej klasy, aby nie zostały w sytuacji, że nie mają gdzie rozpocząć nauki 4 września. Ja wiem, że pod koniec września uczniów w tej klasie będzie dużo mniej, ale proszę się już nie bać kolejnych dziwnych zdarzeń. Jeśli klasa uzyskała zgodę zarządu, to nie zostanie zlikwidowana, jeśli nagle 5 czy 6 osób odejdzie z tej klasy - zapewnił Krzysztof Kwiatkowski.
 
 
 
Rodzice są zadowoleni z tej decyzji zarządu. Nie chcą już szukać winnych tego zamieszania, bo dla nich najważniejsze jest, że ich dzieci normalnie rozpoczną rok szkolny.
 
- Jesteśmy usatysfakcjonowani decyzją zarządu. Z uporem maniaka od wczoraj próbowaliśmy się tak zorganizować, żeby nasze dzieci nie zostały na lodzie i super, że nam się to wszystko udało. Dziękujemy zarządowi, że przychylił się do naszej prośby. Mamy wrażenie, że ten trudny rok, który spowodował kumulację roczników dzieci, które przed laty poszły do podstawówki, sprawił, że sytuacja stała się tak chaotyczna, nie tylko w tej szkole, ale też w innych. Sytuacja zmienia się dynamicznie i nikt nie jest w stanie zapanować nad tym, jaka będzie ilość uczniów w klasach - mówi Marcin, rodzic jednego z kandydatów do klasy artystycznej w "Ceramiku".
 
 
Starosta zapowiedział dodatkową kontrolę w placówce, aby dokładnie sprawdzić przebieg procesu rekrutacji, który wywołał tak duże zamieszanie.
 
- Mając na uwadze to, co wydarzyło się teraz, informacje przekazywane przez dyrektora i nieprzestrzeganie norm prawnych i zasad rekrutacji, wnioskuję, aby zarząd zobowiązał komórkę kontroli do przeprowadzenia w trybie przyśpieszonym rekontroli związanej z funkcjonowaniem Zespołu Szkół, abyśmy mogli podjąć stosowne działania w celu naprawy tej sytuacji, a przede wszystkim uniknięcia podobnych zdarzeń w przyszłości - podsumował starosta Kwiatkowski.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Aneta (11 września 2023 0:40)
Ja bym zrobiła porządek ale w starostwie.Szkoła jest do zamknięcia.Warunki w niej są skandaliczne!
Jolcia (2 września 2023 7:08)
Cytuję użytkownika: Misia
A jaki jest poziom tej szkoły? Ile osób zdaje maturę? Nie lepiej byłoby zrobić tam porządną zawodówkē? Pardon. Szkołę hi hi branżową 1go stopnia. Kiedyś szkoła zawodowa to było coś. Fach w ręku i możliwość uzupełnienia wykształcenia w technikum.
Tak nasz starosta ukończył taką szkołę zawodową i teraz piastuje wysokie stanowisko w powiecie. Zawodówka i wchodzenie w cztery litery PiSowi robi robotę. kwiatkowski czy ty nie masz innego garnituru?
Krzyszrof (2 września 2023 6:25)
Cytuję użytkownika: Jolka
Cytuję użytkownika: Krzyszrof
Cytuję użytkownika: Karolina Repear
Tej szkole potrzebny jest powrót na stanowisko dyrektora pana Piotra Kubickiego. Wówczas byłby ład i porządek.
Nie ze...j się.
To prawda. Trzeba porządku. Ten Pan to umiał zrobić. Fakt
Już się zes...aś
Jolka (1 września 2023 20:11)
Cytuję użytkownika: Krzyszrof
Cytuję użytkownika: Karolina Repear
Tej szkole potrzebny jest powrót na stanowisko dyrektora pana Piotra Kubickiego. Wówczas byłby ład i porządek.
Nie ze...j się.
To prawda. Trzeba porządku. Ten Pan to umiał zrobić. Fakt
Misia (1 września 2023 19:46)
A jaki jest poziom tej szkoły? Ile osób zdaje maturę? Nie lepiej byłoby zrobić tam porządną zawodówkē? Pardon. Szkołę hi hi branżową 1go stopnia. Kiedyś szkoła zawodowa to było coś. Fach w ręku i możliwość uzupełnienia wykształcenia w technikum.
Lol (1 września 2023 19:39)
Kawał buca, chama i pieniacza. Braki w wykształceniu widać. Zero kultury. Ale to całe chamstwo i on sam JEST OBCIĄŻENIEM DLA PIS! bardzo dobrze! Znów się do pisu przymila, te zdjęcia z Macko, Gwoździem... Można by rzec, że KWIATKOWSKI TO GWÓŹDŹ DO TRUMNY DLA PISdzielców
Krzyszrof (1 września 2023 17:12)
Cytuję użytkownika: Karolina Repear
Tej szkole potrzebny jest powrót na stanowisko dyrektora pana Piotra Kubickiego. Wówczas byłby ład i porządek.
Nie ze...j się.
Karolina Repear (1 września 2023 16:50)
Tej szkole potrzebny jest powrót na stanowisko dyrektora pana Piotra Kubickiego. Wówczas byłby ład i porządek.
Niutek (1 września 2023 7:31)
,,artysta,,,czyli od razu od młodego wyimaginowane życie,,z tytułem nieróbstwa,, fajny kierunek,,,
mrs (31 sierpnia 2023 23:07)
Cytuję użytkownika: Rafał
Wiedziałem, że nasz przyszły wojewoda da radę. On nie obiecuje, on realizuje. Jak widać po zdjęciach większość rodziców popiera PO, ale jak trwoga to do P. Starosty uderza.
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Gość Dnia - Michał Broda

W labiryncie zdarzeń_ w labiryncie wrażeń (FOTO)

Wstąp do policji i zostań kryminalnym

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij