Menu

MPK w Świdnicy znalazło wandala

W ubiegłym tygodniu doszło do dewastacji w jednym z autobusów MPK w Świdnicy. Przedsiębiorstwo opublikowało zdjęcia sprawcy i liczyło, że zdąży on zadośćuczynić za swój wybryk zanim sprawa trafi na policję.

MPK w Świdnicy znalazło wandala

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia po godzinie 16:00 w autobus nr 81 na linii nr 6. Jest to jeden z najnowszych pojazdów w taborze MPK w Świdnicy. Młody mężczyzna popisał markerem ścianę wewnątrz pojazdu. Jak poinformowała Prezydent Świdnicy Beata Moskal Słaniewska to nie pierwszy tego typu przypadek, bo do podobnych zdarzeń dochodziło już wcześniej i ewidentnie we wszystkich przypadkach powtarza się ten sam wzór "bazgrołów".

- Głupota jak widać nie zna granic. Nasz piękny, nowy autobus nr 81 linia nr 6 wczoraj. I znany charakter pisma szkodnika, który pomazał już kilka autobusów i szyby na przystankach.  Bardzo dziękuję za sygnał. Firma sprzątająca dała radę. Bazgroły zniknęły bez śladu - napisała na Facebooku Beata Moskal Słaniewska.

MPK dotarło do nagrania z monitoringu, na którym widać sprawcę i wystosowało komunikat:

 

 

- Mamy cię! Na tej klatce z filmu nagranego w autobusie właśnie wsiadasz tylnymi drzwiami a za tobą twój kumpel. Za chwilę zajmiecie miejsca na wprost drzwi, a ty wyciągniesz flamaster i zobrazujesz nim na ścianie autobusu swój iloraz inteligencji. Premię za skasowanie tego filmu otrzyma schronisko dla zwierząt, gdzie do przyszłego piątku wpłacisz/wpłacicie 1000 pln i prześlesz/prześlecie nam skan dowodu wpłaty z hasłem "grafitti" w tytule wpłaty. Gwarantujemy dyskrecję, ale jeśli nie zrobisz/zrobicie tego zadośćuczynienia, film trafi na policję - czytamy na Facebooku MPK w Świdnicy.

Jak poinformowało MPK w Świdnicy ta metoda okazała się skuteczna. Wandal pokajał się, wpłacił żądaną sumę na konto schroniska i przeprosił za swoje zachowanie.

opr.plr
foto: MPK w Świdnicy
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

robak (9 września 2023 16:14)
Wielki artysta. Popieprzony hip-hop
pp (4 września 2023 16:09)
jeszcze rodzice tego artysty - tez zasluzyli na "nagrody"!
Wierece w A (3 września 2023 17:25)
Hahahahahah , społeczniaki
Grzegorz (2 września 2023 12:05)
Pokazać tę mordę... sami ją obijemy!!!
Kakaowy ministrant (2 września 2023 9:48)
Cytuję użytkownika: Alojzy Mucha
Brawo wy i w sumie i on. Zachował honor choć pod przymusem. Może to wybije z głowy debilozm
Co zachował? Zesrał się ze strachu że ktoś się dowie co zrobił. Przymus to nie honor Ścierwo nie ma honoru.
Alojzy Mucha (2 września 2023 4:38)
Brawo wy i w sumie i on. Zachował honor choć pod przymusem. Może to wybije z głowy debilozm
Zen (1 września 2023 22:10)
Ci wszyscy malowacze powinni byc przykładnie ukarani nowa elewacja a idzie taki cymbał i tworzy swoje wypociny
Podzamczanin (1 września 2023 16:53)
Ja bym mu nie darował. Proces uczy pokory a morda na fejsie to śmiech wśród kolegów i wstyd rodzinie. Slyszales trepie?
Niemrawy (1 września 2023 16:37)
A teraz w gratisie bym mu łapy upier.dolił żeby śmieć nie musiał już więcej przelewów robić i flamastrów kupować.

Dodaj komentarz

świdnica  |   mpk  |   wandal  |   wandalizm  |   dewastacja  |   poszukiwany  |  

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Strzegom: Figura Maryi powieszona niczym wisielec na rusztowaniu

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij