Menu

Moto Show dla Nataszy z repliką samochodu Mariana Bublewicza

Była ostra jazda ponad 160-konnym Polonezem, samochody z PRL-u, pyszne ciasta przygotowane przez dobrych ludzi i wiele innych atrakcji. Tak wyglądało Charytatywne Moto Show pod Dzikowcem zorganizowane dla Nataszy, podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację dziewczynki. Co odważniejsi mogli usiąść na miejscu pilota rajdowego auta i pojechać... Było sporo emocji.

Moto Show dla Nataszy z repliką samochodu Mariana Bublewicza

Natasza Liedtke cierpi na rzadką chorobę, zespół Coffin-Siris. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na turnusy rehabilitacyjne dla Nataszy. Najwięcej emocji wzbudzał przejazd rajdowymi samochodami.

- Można usiąść na miejscu pilota i przejechać się rajdowym autem. Wrzucamy pieniądze do puszki i pomagamy Nataszy. Zbieramy na turnus rehabilitacyjny dla młodej mieszkanki Boguszowa. Zbiórka będzie trwała do końca roku — mowi dyrektor OSiR-u w Boguszowie Gorcach Marek Szeles.

- Jeden z Polonezów ma ponad 160 koni mechanicznych, przy wadze niecałej tony robi wrażenie na trasie. Są Fiaty Seicento z silnikami około 100 konnymi, BMW, Subaru. Jest dużo fajnych samochodów — mówi Mariusz Wojak z Rally Team Boguszów, pomysłodawca imprezy.Samochody to jednak nie wszystko. Pod Dzikowcem przygotowano karabiny laserowe, można było też wjechać na górę wyciągiem, gdzie czekały na nas... leżaki i trawiasta plaża. Tradycyjnie pod Dzikowcem rozpalono ogniska, gdzie turyści mogli smażyć kiełbaski.

- Sa też ciasta przygotowane przez ludzi o wielkim sercu, między innymi przez mamę Nataszy. - dodaje dyrektor OSiR-u Marek Szeles.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa samochodów z czasów PRL-u, a  szczególnie żółty Polonez, bardzo szczególny Polonez... 

- Replika samochodu, którym jeździł kiedyś nasz słynny kierowca rajdowy Marian Bublewicz — mówi Marek Szeles.Można było zobaczyc też "cudo polskiej motoryzacji" - Żuka.

- Ma 3-litorwy silnik do BMW, w dieslu. Moc blisko 200 koni mechanicznych - mówi Mariusz Wojak z Rally Team Boguszów.

Pieniądze dla Nataszy będą zbierane do końca roku. Jeżeli nie udało Wam sie dotrzeć na Moto Show do Boguszowa Gorc pod Dzikowiec - mozecie wspomóc Nataszę przelewając darowiznę na konto - 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem 112/L NATASZA LIEDKE - darowizna.Organizatorem imprezy jest Rally Team Boguszów przy wsparciu Grupy Biegowej Dzikowiec, Gminy Boguszów-Gorce, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach.adm
foto: adm
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28
Zdjęcie 29

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij