Menu

Kandydaci Lewicy do Sejmu

Nowa Lewica zaprezentowała swoich kandydatów do Sejmu z okręgu nr 2. Listę otwiera obecnie jedyny poseł Lewicy z naszego regionu Marek Dyduch, a zamyka wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski.

Kandydaci Lewicy do Sejmu
W poprzednich wyborach Sojusz Lewicy Demokratycznej zajął w naszym okręgu trzecie miejsce i zdobył jeden mandat, który przypadł Markowi Dyduchowi. Spośród oddanych wówczas na SLD niemal 35 tysięcy głosów aż 14 tysięcy zdobył właśnie Marek Dyduch, który i tym razem stanie na czele listy formacji określanej tym razem po prostu jako Lewica.
 
- Jak widać, nasza drużyna jest zacna. Są na niej starsi i młodsi adepci polityki. Ci, którzy działają w różnych organizacjach, mają także spore doświadczenie zawodowe. Wierzymy, że Lewica uzyska mandat w naszym okręgu i że każda z tych osób ma kompetencje i oddziaływanie w swoich środowiskach, które dają szansę, że ktokolwiek dostanie się do Sejmu, będzie dobrze wypełniał swój mandat - mówi poseł Marek Dyduch.
 
 
Drugie miejsce na liście otrzymała Edyta Płaneta-Siewierska, pochodząca z Legnicy ekonomistka i prawniczka z wykształcenia. Przez wiele lat pracowała w branży telekomunikacyjnej a ostatnio w sektorze ochrony środowiska.
 
- Jako kobieta i matka mam dosyć, by smutny pan z Żoliborza, panowie w sutannach czy pan Czarnek mówili mi co mam robić, jak wychowywać dzieci i odbierali mi moje prawa obywatelskie. Wierzę, że silne kobiety wspólnie obalą rząd PiS-u - mówi Edyta Płaneta-Siewierska.
 
 
 
Na trzecim miejscu o mandat powalczy Maciej Szlinder, ekspert ekonomiczny Partii Razem, a także lider tej partii w okręgu wałbrzyskim. Jest także promotorem idei o bezwarunkowym dochodzie podstawowym.
 
- Polska to nie tylko Warszawa, Wrocław, Kraków czy Poznań. Ponad 80% Polaków mieszka poza dużymi miastami. Urodziłem się i wychowywałem w Trójmieście, na studia przyjechałem do Poznania, do Warszawy zagnała mnie polityka, ale w Wałbrzychu jestem z wyboru. Od czterech lat przyjeżdżałem tu regularnie w ramach obowiązków partyjnych i politycznych, a te wizyty coraz bardziej się rozciągały, aż zacząłem tu spędzać większość swojego czasu, także wolnego. W Wałbrzychu poznałem wspaniałych ludzi. To przepiękne i fascynujące miasto o bardzo trudnej historii, którą widać na każdym rogu tego miasta. Od początku tego roku mieszkam w Wałbrzychu i od niedawna jestem tu także zameldowany. Jest to już miejsce, w którym żyję i chcę dalej funkcjonować - mówi Maciej Szlinder.
 
 
Na kolejnych miejscach znaleźli się Adam Łącki, Daria Michalska, Dorota Strug, Kornelia Lech, Anna Stabrowska, Łukasz Cisoń, Robert Czajkowski, Małgorzata Musiałek, Artur Gazda, Krzysztof Gołosz, Paweł Krupa, Piotr Sobieralski i Szymon Chojnowski. Prezentację wszystkich kandydatów możecie obejrzeć poniżej:
 
 
Lewica nie wystawia tu swojego kandydata do Senatu, tylko w ramach Paktu Senackiego popiera kandydaturę Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej z Koalicji Obywatelskiej.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Witek (9 września 2023 15:07)
Szlinder jako jeden z niewielu w ogólnopolskich mediach potrafi się stawiać liberalnym ekonomistom, do tego z sensem i trudno go zagiąć, zresztą napisał najlepszą w Polsce pracę o dochodzie podstawowym, zna się. Fajnie, że mamy takiego kandydata, bo wreszcie mogę głosować za kimś, a nie przeciwko.
Antoni Chołodniak (9 września 2023 14:28)
Dobra silna drużyna i dobry program gwarantem poprawy sytuacji Osób w trudnych sytuacjach życiowych- Lewica
Ona???? (9 września 2023 10:31)
Silne kobiety Wspaniali młodzi kandydaci ???????????? Swój głos oddam na jedynego, słusznego I kompetentnego Macieja Szlindera.
wałbrzyszan (9 września 2023 10:06)
Szlinder 3 jedyny sensowny
asz (8 września 2023 14:18)
Cytuję użytkownika: Jan z Gór
"- Jako kobieta i matka mam dosyć, by smutny pan z Żoliborza, panowie w sutannach czy pan Czarnek mówili mi co mam robić, jak wychowywać dzieci i odbierali mi moje prawa obywatelskie. " A sama jest za przymusowym ZUSemz, za przymusową szkołą itd. :) Lewica to parodia polityki.
Tym lewackim kobitom wszystko już odebrano, tylko jak zapytasz o jeden konkret to niczego nie usłyszysz. Jak one ci mówią jak masz wychowywać dzieci, jak masz żyć, jakie masz mieć poglądy to jest OK.
hahahaha (5 września 2023 10:22)
Cytuję użytkownika: Jan z Gór
"- Jako kobieta i matka mam dosyć, by smutny pan z Żoliborza, panowie w sutannach czy pan Czarnek mówili mi co mam robić, jak wychowywać dzieci i odbierali mi moje prawa obywatelskie. " A sama jest za przymusowym ZUSemz, za przymusową szkołą itd. :) Lewica to parodia polityki.
Putin ci powie jak wychować dziecko na prawdziwego komsomołca albo do łagru.
Jerzy Jacek Pilchowski (4 września 2023 21:50)
Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że partia Razem lansowała się początkowo jako "prawdziwie lewicowa" alternatywa dla SLD czyli po prostu PZPR. No i teraz oglądamy młodego pajaca z miedzianym czołem na trzecim miejscu tej PZP-owskiej listy czyli bez żadnej szansy na zdobycie mandatu.
Witek (4 września 2023 20:39)
Jedynka - pan Dyduch , ktory od lat promuje mlodych a dwojka pani z Legnicy - kto to ? Bylem od lat wyborca Lewicy , ale mam juz tego dosc.
UBolek (4 września 2023 19:46)
Szokujący zestaw.Facet wylazł z niebytu i mam nadzieję, że trafi do odbytu.
Jan z Gór (4 września 2023 19:25)
"- Jako kobieta i matka mam dosyć, by smutny pan z Żoliborza, panowie w sutannach czy pan Czarnek mówili mi co mam robić, jak wychowywać dzieci i odbierali mi moje prawa obywatelskie. " A sama jest za przymusowym ZUSemz, za przymusową szkołą itd. :) Lewica to parodia polityki.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

wybory  |   lewica  |   kandydaci  |   sejm  |   senat  |  

Gość Dnia - Maciej Szlinder

Nie śpij, bo cię przegłosują

Europosłanka Zalewska musi przeprosić - jest wyrok sądu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij