Menu

Koniec papierowych biletów w wałbrzyskich autobusach ?

- Czas biletów jednorazowych w komunikacji publicznej na świecie w Europie i Polsce powoli mija. - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Kiedy w Wałbrzychu znikną papierowe bilety w komunikacji miejskiej ? To tylko kwestia czasu.

 

Koniec papierowych biletów w wałbrzyskich autobusach ?

Czy to koniec papierowych biletów w wałbrzyskiej komunikacji miejskiej ? To już nie jest pytanie "czy", tylko "kiedy". Bilety cyfrowe to kwestia niedalekiej przyszłości.

- Drukowane bilety jednorazowe, których mamy jeszcze w naszym obiegu w mieście około 15-20 procent, powoli będzie zanikało — mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Jak szacuje prezydent, to okres 2-3 lat i drukowane bilety znikną.

- Przypominam, że w momencie, gdy była pandemia, biletów jednorazowych nie sprzedawano. 

Czas, który nadchodzi wielkimi krokami, to jest czas biletów cyfrowych 

Czy to w naszej karcie cyfrowej, czy to w naszym telefonie, czy w innej formie — dodaje prezydent. - Za 2-3 lata biletów nie będzie. 


Autobusy są dostosowane, by kierowcy sprzedawali bilety, ale po pewnym czasie, jestem przekonany, takiej sprzedaży nie będzie.

Wałbrzyska komunikacje miejska promuje mocno bilety okresowe.

- Zwracam uwagę, ze w Wałbrzychu promujemy bilety okresowe, że bilet okresowy jest tańszy, niż ulgowy Jest jednym z najtańszych biletów w Polsce. 

Zachęcam tych wszystkich, którzy korzystają regularnie z komunikacji 

miejskiej — mówi prezydent Wałbrzycha.

 

 

A jak Wam podoba się pozostawienie TYLKO biletów cyfrowych ?adm
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Analog (9 września 2023 16:28)
Cyfrowy Świat, pełna kontrola co robicie musi być
Ofiara Systemu (7 września 2023 10:53)
Co za matoł, a sam będzie jeździł samochodem . Jak nie masz karty ani telefonu, to nie pojedziesz? Po co mi przejazdówka , durny capie.
Jwch (6 września 2023 15:24)
Kolejny matoł chce nas pozbyć dostępu do gotówki zmuszając nas to wspierania bankowości, oczywiste że koszta zostaną przerzucone w tym wypadku na pasażera, typowy tok myślenia platfusa
Felek (6 września 2023 13:39)
Cytuję użytkownika: Emeryt
Czy Pan prezydent walbrzycha nie po.myslal o starszych ludziach bo to są schorowani i zmęczeni żeby najlepiej wygodę robić a nie męczyć dalej tymi głupotami zapraszam Pana do przejazdu z Gorce Boguszów aż do szpitala na ul sokolowskiego na wyniki i badania i zabiegi a tu jeszcze dobić ludzi
Tylko PiS i jego Rząd myśli choć trochę o starszych ludziach. PO ma ich gdzieś.Im mniej tym lepiej.Rewaloryzacja to 2.50 zł.Pamiętamy ich rządy.Teraz zaklinaja to co było.Emeryci pamiętają tych hipokrytow i klamcow w żywe oczy.Nie maja wstydu.
Gość (6 września 2023 13:25)
A u nas przejazdy są darmowe
Bidon . (6 września 2023 11:42)
Powinny być też kasowniki jak kto chce a kierowca niech się zajmie jazda a nie sprzedawca biletów.
Emeryt (6 września 2023 11:21)
Czy Pan prezydent walbrzycha nie po.myslal o starszych ludziach bo to są schorowani i zmęczeni żeby najlepiej wygodę robić a nie męczyć dalej tymi głupotami zapraszam Pana do przejazdu z Gorce Boguszów aż do szpitala na ul sokolowskiego na wyniki i badania i zabiegi a tu jeszcze dobić ludzi
Iwona (6 września 2023 9:16)
Bilety w Walbrzychu drogie szok Wałbrzych to nie Warszawa Tańsze w Kołobrzegu i Katowicach
Kika (6 września 2023 8:27)
No to do śmierci będę jeździć samochodem. Wygodniej, czyściej, kiedy chcę i dokąd chcę. Jazda z Poniatowa na Podzamcze do przychodni. Polecam żeby prezydent spróbował pojechać tą trasą. Może to sprowadzi go na ziemię
Wałbrzyszanka (5 września 2023 21:33)
Tak, tak pewnie i to jeszcze najlepiej płacić kartą,albo przez aplikację.Wtedy już macie 100%pewości, kto skąd i dokąd się przemieszcza i ile generuje bo CO2,a potem pyk,dokupujesz pakiecik,albo siedzisz w ciemnym i zimnym pomieszczeniu,bo konto zużycia CO2 zerowe.WIZJA PRZYSZŁOŚCI!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych, Boguszów, Głuszyca: oddali hołd zmarłym policjantom

Oddaj krew dla dzielnego strażaka

Dlaczego w najbliższy piątek wałbrzyski Aqua Zdrój będzie w Polsacie?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij