Menu

Jak korzystać z nowego e-BOK od MZB?

Miejski Zarząd Budynków uruchomił nową platformę internetową e-bok z wieloma ułatwieniami dla najemców lokali gminnych oraz członków wspólnot zarządzanych przez MZB. Jakie funkcjonalności wprowadza zmodernizowany e-bok?

Jak korzystać z nowego e-BOK od MZB?
W dobie mocno rozpowszechnionych usług internetowych Miejski Zarząd Budynków idzie z duchem czasu i uruchamia nową stronę internetową Biura Obsługi Klienta, dzięki której wiele spraw będzie można załatwić z poziomu komputera lub smartfona, bez konieczności osobistego stawiania się w swoim lokalnym BOK-u.
 
- Mogą z niego korzystać zarówno mieszkańcy lokali gminnych zasobu komunalnego, czyli najemcy lokali mieszkalnych i użytkowych oraz właściciele lokali mieszkalnych i użytkowych we wspólnotach mieszkaniowych. Ułatwia to przede wszystkim kontakt z zarządcą, bezpośrednio z Biurami Obsługi Klienta. Wiele spraw może być załatwionych dużo szybciej i sprawniej z uwagi na bezpośredni podgląd danych dotyczących naliczeń, opłat za lokal, jak i bieżących wpłat. Z punktu widzenia osoby, która ogląda swoje saldo, istotne jest to, że może od razu dokonać wpłaty online poprzez portal - mówi Marta Grzeszczyk-Michalec, kierownik działu windykacji Miejskiego Zarządu Budynków sp. z o.o.
 
 
Sporym ułatwieniem dla właścicieli lokali we wspólnotach jest możliwość głosowania nach uchwałami z poziomu e-bok, co znacząco przyśpieszy proces podejmowania decyzji, bez konieczności osobistego stawiania się na spotkaniach wspólnot.
 
- Uchwała jest w całości dostępna w panelu i bezpośrednio można oddać swój głos. Informacja jest od razu przekazywana do opiekuna wspólnoty, który może dalej procedować tę uchwałę po oddaniu głosów przez właścicieli nieruchomości - dodaje Marta Grzeszczyk-Michalec
 
 
Usługa jest cały czas rozwijana i już wkrótce pojawi się specjalny dział do komunikacji bezpośredniej z pracownikami MZB.
 
- Jeżeli będziemy zgłaszać awarię, będzie to bezpośredni kontakt z pogotowiem technicznym. Sprawy związane z zadłużeniem albo z rozliczeniem trafią do działu windykacji. Bieżące sprawy techniczne kierowane będą do działu technicznego albo Biura Obsługi Klienta. Kwestie wspólnot trafią bezpośrednio do opiekuna wspólnoty - mówi Marta Grzeszczyk-Michalec.
 
Za pośrednictwem nowego e-boka można podawać także stany liczników i zmieniać dane dotyczące liczby osób zamieszkujących dany lokal. Dotychczas do nowego portalu zalogowało się ponad 450 użytkowników lokali gminnych i ponad 3800 właścicieli ze wspólnot mieszkaniowych. Dla nowych użytkowników lub osób, które dopiero planują skorzystać z nowego e-bok'a przygotowaliśmy film instruktażowy jak się zarejestrować i sprawnie poruszać po panelu użytkownika.
 
 
 
artykuł sponsorowany

Komentarze

Lokator + (6 września 2023 11:42)
Cytuję użytkownika: Lokator
W treści.... Można od razu zapłacić zaległość poprzez aplikacje... K....urwa, a może w końcu skończy się coroczne głosowanie na spotkaniach wspólnot, o umorzenie kwot jakie to gmina zalega na rzecz danych wspólnot? i po przez aplikację gmina Wałbrzych od razu zwróci te zaległości! Słusznie ktoś wymienił, że zamkną się w twierdzy i wszyscy wypad do aplikacji.
A ktoś się zgadza na takie umorzenia? Reszta płaci za siebie i za gminę??? Przybliż temat.
Lokator (6 września 2023 8:18)
W treści.... Można od razu zapłacić zaległość poprzez aplikacje... K....urwa, a może w końcu skończy się coroczne głosowanie na spotkaniach wspólnot, o umorzenie kwot jakie to gmina zalega na rzecz danych wspólnot? i po przez aplikację gmina Wałbrzych od razu zwróci te zaległości! Słusznie ktoś wymienił, że zamkną się w twierdzy i wszyscy wypad do aplikacji.
Jerzy Langaster (6 września 2023 7:50)
Niemam laptopa i co?
endriu (5 września 2023 14:08)
Do uchwał nie ma dostępu. W starej wersji były, ale w nowej nie.
Joanna (5 września 2023 13:13)
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Czyli zamkną się w twierdzy i nie będą już wysłuchiwać ludzi, którzy nie mogą się doczekać remontu.Brawo! Babcie 80 letnie zaczną korzystać iPodów, że ho ho!!
Program jest dla osób, które nie mogą lub nie chcą załatwić tych spraw osobiście. To jest ułatwienie, a nie ograniczenie. I tak ! BRAWO- ale bez sarkazmu szanowny Analityku Miejski
Analityk miejski (5 września 2023 12:55)
Czyli zamkną się w twierdzy i nie będą już wysłuchiwać ludzi, którzy nie mogą się doczekać remontu.Brawo! Babcie 80 letnie zaczną korzystać iPodów, że ho ho!!

Dodaj komentarz

MZB  |   najemcy  |   wspólnoty  |   e-bok  |   biuro obsługi klienta  |   usługi elektroniczne  |  

Powstanie tu 6 mieszkań

Ruszyła budowa mieszkań na ul. Traugutta

Najładniejsze domy w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij