Menu

Rozbite wiaty przystankowe — straty to kilka tys. zł.

Cztery uszkodzone wiaty przystankowe — to efekt działań wandali podczas minionego weekendu. Straty są spore — jedna tafla szyby kosztuje w zależności od rozmiaru od kilkuset do około tysiąca złotych.


 

Rozbite wiaty przystankowe — straty to kilka tys. zł.

Zastanawiamy się, co trzeba mieć w głowie, by tak dewastować nasze wspólne mienie?
Jedyne, co nam przychodzi do głowy, to zamiast mózgu — potłuczone kawałki szyb z wiat przystankowych. - pisze Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta.


Wandale zniszczyli cztery wiaty przystankowe na przystankach:  przy ul. Świdnickiej,  Bystrzyckiej (Osiedle Górnicze), Wieniawskiego - Senatorska, Sikorskiego - Niepodległości. Jedna tafla szyby kosztuje, w zależności od rozmiaru, od kilkuset złotych do ok tysiąca.

- Obecnie nie posiadany w zapasie tylu szyb, zatem przez kilka tygodni uszkodzone wiaty będą ich pozbawione. - informuje ZDKiUM.

opr. adm
foto: ZDKiUM
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

nie popieram ale rozumiem. (16 września 2023 17:54)
Teraz przynajmniej nie mają gdzie plakatować antypolskich i antyrządowych paszkwili.
pedagog (16 września 2023 17:49)
Widocznie było za duszno tym dzieciom czekającym na niepunktualny autobus więc nieboraki potłukły szklane ściany żeby więcej powietrza weszło do wnętrza wiaty.
TakaPrawda (6 września 2023 10:39)
Cytuję użytkownika: mona
Cytuję użytkownika: Ewa.
To jest to bezstresowe wychowanie," robta co chceta".Za male kary dla wandali.Powinni za każdy zniszczony przystanek ,zapłacić 10 razy tyle ile kosztowal.Dac miotle do łapy i zagonic do sprzątania miasta.Na ciuchach napis " to ja wandal i debil"
POPIERAM!!!
Oj pisiorki jak u was ciężko z logicznym myśleniem.. to pis rozpuścił patologię dając im plusy tak że pracować im się nie chce to mają czas na głupoty
mona (6 września 2023 9:22)
Cytuję użytkownika: Ewa.
To jest to bezstresowe wychowanie," robta co chceta".Za male kary dla wandali.Powinni za każdy zniszczony przystanek ,zapłacić 10 razy tyle ile kosztowal.Dac miotle do łapy i zagonic do sprzątania miasta.Na ciuchach napis " to ja wandal i debil"
POPIERAM!!!
Xyz (6 września 2023 8:04)
Po raz kolejny kłania się monitoring tego typu miejsc, ulubionych przez wandali. Patrząc z drugiej strony, to nikt nie zareagował? Przecież wybicie takich szyb w takich ilościach generuje hałas i co, świadków brak?
Reflektor (6 września 2023 8:04)
Monitoring i monitoring... A co? Jak będzie monioring to kamienie od szyb odbiją się jak z kauczuku? A tam gdzie nie ma monitoringu to szyby sie tłuczą?
Zbychu (6 września 2023 7:47)
Cytuję użytkownika: Marek
Jaki tam monitoring. Mial byc przy dzialkach na Podzamczu i co nie ma. Albo działkowcom nie chcę się odtwarzać.
Jest monitoring, korzystałem z zapisu, jak mi auto uszkodzili.
Podzamczanin (6 września 2023 2:51)
Cytuję użytkownika: Podróżny
BRAK MONITURYNGU TO TAKIE ŻECZY SIĘ DZIEJĄ
Niech spróbują na podzamczu. Tu kamer od cholery
Podróżny (5 września 2023 21:39)
BRAK MONITURYNGU TO TAKIE ŻECZY SIĘ DZIEJĄ
Czysty (5 września 2023 19:28)
Debili znaleźć surowo ukarać. Dlaczego miasto nie inwestuje w monitoring?I co to za tłumaczenie że nie ma na magazynie to nie założymy. Zamówić i wstawić.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Strzegom: Figura Maryi powieszona niczym wisielec na rusztowaniu

Groził, że ją zabije. Powybijał szyby w jej mieszkaniu

MPK w Świdnicy znalazło wandala

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij