Menu

Chciała oddać znaleziony portfel, ale bez pieniędzy

Wałbrzyszanka znalazła portfel z dowodem osobistym oraz pieniędzmi i zamiast odszukać właściciela, zabrała go ze sobą. Po dwóch dniach, kiedy ruszyło ją sumienie, próbowała podrzucić mienie w to samo miejsce, ale już bez pieniędzy. Policjanci zatrzymali wałbrzyszankę, a przy niej znaleźli przywłaszczoną gotówkę.

Chciała oddać znaleziony portfel, ale bez pieniędzy
Dzielnicowi pierwszego komisariatu w minioną sobotę po godzinie 14:00 otrzymali informację o przebywającej na terenie jednej z placówek handlowych na Podzamczu kobiecie, która dwa dni wcześniej przywłaszczyła portfel z dowodem osobistym i pieniędzmi w kwocie ponad 200 złotych.
 
Z uzyskanych przez mundurowych informacji wynikało, że 77-letni mężczyzna robiąc w poprzedni czwartek zakupy, przez swoją nieuwagę zapomniał go po prostu zabrać z jednej z półek. Chociaż zorientował się o tym po niedługim czasie, portfela już nie było.
 
 
Okazało się, że sytuację wykorzystała wałbrzyszanka, która również była w tym samym momencie w sklepie. Kobieta zabrała portfel, ale po dwóch dniach wróciła do placówki handlowej, by podrzucić go na miejsce. Pieniądze jednak wyciągnęła. 65-latka została zatrzymana na terenie placówki handlowej przez dzielnicowych pierwszego komisariatu. Gotówkę miała przy sobie.
 
Kobiecie za przywłaszczenie cudzego mienie grozi teraz kara pozbawienia wolności do roku. O jej losie zadecyduje sąd.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Sfojak (6 września 2023 7:12)
Cytuję użytkownika: Żyd
Widziałem kiedyś jak polka(z dużej wiadomo ale ona nie)je.ie sie z turasami koło byłego tesco.srulek też kocha ciapatych
A ciebie nikt nie kocha; Idiotami tylko się gardzi.
j-23 (5 września 2023 20:55)
Jeśli portfel o wartości 2000 zł to znalezne się należy.
Żyd (5 września 2023 20:43)
Widziałem kiedyś jak polka(z dużej wiadomo ale ona nie)je.ie sie z turasami koło byłego tesco.srulek też kocha ciapatych
Damian Hyrlik (5 września 2023 20:06)
Mnie do dziś znika z portfela miesięcznie ponad 4k i nie wiem gdzie to idzie
Krystyna (5 września 2023 19:31)
To się dorobiła.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   podzamcze  |   portfel  |   przywłaszczenie  |  

140 km/h przez miasto ponad 125 przez przejście dla pieszych

Ugodziła swoją 14-letnią córkę nożem

Wyrwał kable ze ścian. Grozi mu 10 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij