Menu

Drużyna Lemparta na podium

Pierwszy weekend września był nie tylko znakiem początku powrotu roku szkolnego, ale także ścigania się wśród wielu kierowców po letniej przerwie. Nie inaczej było w przypadku niemieckiej serii RCN, gdzie załoga Lempart/Walczak-Makowiecki wywalczyła swoje kolejne podium, dzielnie walcząc o utrzymanie możliwie wysokiej lokaty w klasie RS2A.

Drużyna Lemparta na podium
Reprezentanci Automobilklubu Wielkopolskiego w składzie z kierowcami ze Świdnicy (Lempart) oraz Raszyna (Walczak-Makowiecki) rozpoczęła zmagania na Nurburgringu Nordschleife od ostatniej pozycji, m.in. w dużej mierze przez niedobór osiągów w stosunku do niektórych samochodów rywali, gdzie Polska załoga musi konkurować m.in. z samochodem klasy TCR, który ma ok. 150 KM więcej.
 
 
Pod koniec stintu Walczaka-Makowieckiego, początkowo załoga otrzymała niesłuszną karę za wyprzedzanie podczas procedury „Code 60”, jednak później zweryfikowano, że sędziowie bezpieczeństwa nie zdążyli skomunikować procedury dla kierowców, dzięki czemu karę cofnięto jeszcze w trakcie zawodów. Natomiast na drugi stint, gdzie za kierownicą wsiadł już Damian Lempart, celem kierowcy było jak najszybsze i równe tempo, by odrobić stratę do rywali. W połączeniu z pechem innych rywali, którzy otrzymali kary i stracili tempo, załoga wskoczyła na trzecie miejsce w klasie RS2A, przegrywając rywalizację z prawie dwukrotnie mocniejszymi samochodami.
 
- To był bardzo przyjemny weekend wyścigowy. Jestem zadowolony z naszej pracy jako całego zespołu, bo to jest dobry prognostyk na to, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Jestem także dumny z Michała, bo udało mu się zrobić ogromny progres pod kątem osiąganych czasów okrążeń, ogólnego tempa i także pewności za kierownicą. Z samego wyniku też możemy być zadowoleni, bo szczerze mówiąc – niezbyt wiele wskazywało na to, że uda nam się cokolwiek konkretnego wywalczyć. Jak świetnie byśmy nie jechali, różnica w osiągach kiedy my mamy ok. 180 KM na kompresorze, względem Peugeotów o mocy ok. 340 KM na silniku turbo, jest po prostu przepaścią. Dlatego tak bardzo liczymy na deszcz, do którego niestety od kilku weekendów nie mamy szczęścia. Skupiamy się jednak na następnej rundzie i tam chcemy się wykazać. Wszystko jeszcze może się zdarzyć - skomentował Damian Lempart.
 
 
Kolejne zawody na Nurburgringu Nordschleife z udziałem Mistrzów Polski z sezonu 2021 odbędą się 8 października. Na moment obecny Lempart oraz Walczak-Makowiecki zajmują odpowiednio 2. i 3. miejsce w rocznej klasyfikacji klasy RS2A na kilkunastu zawodników.
 
 
 
Dodatkową ciekawostką jest to, że RCN cieszy się coraz większym zainteresowaniem kierowców z Polski. Podczas ostatniej, 6. Rundy sezonu 2023, swój debiut w najstarszej niemieckiej serii wyścigów turystycznych zaliczyło aż trzech Polaków – Rafał Gieras, Daniel Sowada oraz Sebastian Ławniczek.
 
Zobacz nagranie z najszybszego okrążęnia Damiana Lemparta:
 
 
 
 
opr.plr
foto: użyczone / Kajetan Zorzycki
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

sport  |   wyścigi  |   motorsport  |   damian lempart  |  

Boks: Michał Leśniak powalczy o pas

Derby dla Górnika, Śląska II Wrocław ''rozjechany''

W sobotę derby - na mecz ubieramy się na czarno

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij