Menu

Spadochroniarz z kancelarii prezydenta Komorowskiego otwiera listę Trzeciej Drogi

Nie Zenon Madej z Wrocławia, jak od tygodni spekulowano, lecz nieoczekiwanie Aleksandra Leo z Warszawy – jedna z najbliższych współpracowniczek Szymona Hołowni - będzie jedynką Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe okręgu wałbrzyskim (nr 2).

Spadochroniarz z kancelarii prezydenta Komorowskiego otwiera listę Trzeciej Drogi

Leo jest prawniczką z wykształcenia, przez ponad pięć lat (od sierpnia 2010 do sierpnia 2015) była zastępczynią Szefa Gabinetu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 

 

Jak podaje na swoim profilu na portalu LinkedIn, zajmowała się kompleksowym zarządzaniem działalnością Pierwszej Damy Anny Komorowskiej oraz wybranymi działaniami Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w tym promocją kultury i sztuki w Polsce i za granicą oraz promocją Polski za granicą. W strukturach Polski 2050 działa od początku powstania organizacji Szymona Hołowni.

Jak wygląda lista Trzeciej Drogi w okręgu nr 2 ?

Po zmianach wprowadzanych jeszcze dzisiaj, przed złożeniem listy do rejestracji w Państwowej Komisji Wyborczej, lista trzeciej Drogi w okręgu wałbrzyskim wygląda tak (na przemian kandydaci ugrupowania Hołowni i PSL):

1.    Aleksandra Leo (Warszawa)
2.    Zbigniew Tur (Kłodzko)
3.    Magdalena Ziubrak (Dzierżoniów)
4.    Marek Kubala (Wałbrzych)
5.    Kornelia Kudas (Ząbkowice Śląskie)
6.    Małgorzata Załęska (Ząbkowice Śląskie)
7.    Stanisław Jurcewicz (Dzierżoniów)
8.    Paulina Zając (Świdnica)
9.    Paweł Domagała (Dzierżoniów)
10.    Zygmunt Balant (Świdnica)
11.    Jerzy Szebla (Kłodzko)
12.    Alicja Piwowar (Lądek Zdrój)
13.    Tomasz Starzycki (Dzierżoniów)
14.    Barbara Dybała (Dobromierz)
15.    Grzegorz Zając (Świdnica)
16.    Paweł Mazur (Wałbrzych)

W głosowaniu do Senatu Trzecia Droga popiera kandydatów Paktu Senackiego – Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską w okręgu wałbrzysko-świdnickim (nr2) oraz Pawła Gancarza w okręgu dzierżoniowsko-kłodzkim (nr 5).  Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 15 października.

(jan)
foto:
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Polus (9 września 2023 18:39)
To jakaś katastrofa trzecia droga a jakie pomysły
Tyl (6 września 2023 13:12)
Cytuję użytkownika: asz
O Kubala jest na liście, a taki ponoć biedny, nie ma jak żyć!
A po co startuje?Wiadomo koryto pełne. Czego chcieć więcej .Kolejny spadochroniarz, wzięty z kapelusza.Gdzie był do tej pory?Co zrobił dla Polski?Zenada !Trzecia droga ?Przecież oni mogą liczyć najwyżej na 5%.Rozsypkę się tak jak Nowoczesna z szóstym królem Petru.PSL razem z nimi wypadnie z drogi i juz będzie po nich.Nareszcie!!!!
Jerzy Jacek Pilchowski (6 września 2023 11:17)
Cytuję użytkownika: asz
O Kubala jest na liście, a taki ponoć biedny, nie ma jak żyć!
Ten biedny człowiek jest teraz bardzo sfrustrowany. Wyraźnie miał nadzieję na bycie jedynką. Bycie numerem 4 nie daje mu przecież żadnej szansy na wejście do sejmu. - Nawet jeżeli (jakimś cudem) to "trzecia noga" przekroczy 8%.
asz (6 września 2023 10:18)
O Kubala jest na liście, a taki ponoć biedny, nie ma jak żyć!
Jerzy Jacek Pilchowski (6 września 2023 10:01)
Chyba jest z tą panią tak jak w rozmowie babci (z PiS-u) i wnuczki (z "Trzeciej Drogi"): Babciu, co najbardziej zdobi kobietę? Mózg. Ale przecież mózgu nie widać. Ale jak się go nie ma to widać.
Felek (6 września 2023 9:34)
Cytuję użytkownika: Super
Proszę zobaczyć kobieta nie należąca do PiSu i mamy urodę, klasę i inteligencję oraz czyste wlosy oraz odzież kupioną osobiście, a nie z kontenerów PCK
Uroda nie grzeszy,to prawda.Czy to w parze idzie z rozumem ?Szata nie zdobi człowieka.Niech kazdyboceni po swojemu.Wolny wybór,oby trafny.
Lala (6 września 2023 9:30)
Cytuję użytkownika: Paweł
Za chwile zmieni ugrupowanie i region, wybieram Dyducha!
A co Dyduch zrobił dla Wałbrzycha. Kompletnie nic stary komunista i tyle wywodzi się z PZPR ludzie głosujecie zawsze na tych samych a chcecie żeby w Polsce było dobrze.
Paweł (6 września 2023 9:04)
Za chwile zmieni ugrupowanie i region, wybieram Dyducha!
Luka (6 września 2023 8:56)
Cytuję użytkownika: 11111
Czy ktoś zna kandydatów z Wałbrzycha ,proszę o opinie bo chciałem na nich zagłosować ?
Kandydatka nr 3. Znam osobiście i chociaż jest z Dzierżoniowa to oddam na nią głos, bo wiem, że gdyby jej się udało wygrać będzie działać tutaj. W naszym okręgu i dla dobra Nas, jego mieszkańców.
Tsss (6 września 2023 8:31)
Tytuł na miarę obiektywnych mediów...
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Dlaczego ludzie czekają na obrady Sejmu jak na ulubiony serial...

Gość Dnia - Aleksandra Leo

Posłowie z regionu wałbrzyskiego (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij