Menu

100 tys. mandatów w ciągu miesiąca

Ponad 100 tysięcy przekroczeń prędkości odnotowano w ciągu zaledwie miesiąca na autostradzie A4, na odcinkowym pomiarze prędkości między Kostomłotami a Kątami Wrocławskimi. 


 

100 tys. mandatów w ciągu miesiąca
Od 21 lipca na autostradzie A4 wprowadzono odcinkowy pomiar prędkości na odcinku między Kostomłotaki a Kątami Wrocławskimi. Obowiązuje tam ograniczenie do 110 km/h. Jak donosi portal autokult.pl, po wprowadzeniu pomiarów posypał się grad mandatów.

W ciągu pierwszego miesiąca działania urządzenia na A4 zarejestrowały 100,5 tys. naruszeń prędkości. - podaje portal autokult.pl, powołując sie na dane Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oznacza to, że dziennie ograniczenie prędkości łamie tam ponad 3 tys. kierowców (przy przepustowości około 70 tys. samochodów na dobę to około 4,5 % kierowców).

"Po objęciu kontrolą nowych odcinków dróg, z upływem czasu następuje spadek liczby rejestrowanych naruszeń oraz wyhamowanie prędkości, co wpływa na uspokojenie ruchu na monitorowanych odcinkach i wzrost poziomu bezpieczeństwa" - informuje GITD.

Jak czytamy w autokult.pl, pomiar średniej prędkości na autostradzie A4 jest jednym z 39 nowych punktów, które obejmowane są nadzorem tego typu w ramach modernizacji systemu fotoradarów.
 
adm
źródło: autokult.pl
 
 
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

asz (7 września 2023 14:07)
Cytuję użytkownika: wul
Cytuję użytkownika: asz
100 tys. dzbanów
powiedziała piz*a co jedzie 30 na 50
Dzbanie trzeba umieć jeźdić.
Ha tfu (7 września 2023 5:40)
Cytuję użytkownika: wul
Cytuję użytkownika: asz
100 tys. dzbanów
powiedziała piz*a co jedzie 30 na 50
Jej prawo, buraku ze szmat.
wul (6 września 2023 16:58)
Cytuję użytkownika: asz
100 tys. dzbanów
powiedziała piz*a co jedzie 30 na 50
Leszek (6 września 2023 13:23)
Bezpieczeństwa na pseudo autostradzie. Wbpierwszym tygodniu nawet znaku nie było, ze jest odcinkowy pomiar i gdyby nie apka w tel to tez bym zapłacił. Zajmijcie sie lepiej poprawą bezpieczeństwa budujac 3 pas jak najszybciej - rozumiem, ze z mandatów fundatorow będzie ten 3 pas. Dziękujemy i oczywiście wiecie czyja to wina, ze twgo pasa nie ma - no jak to samego Hitlera ????
Jurek (6 września 2023 11:44)
"Kostomłotaki" pisały ten artykuł.
asz (6 września 2023 10:11)
100 tys. dzbanów

Dodaj komentarz

mandat  |   przekroczenie prędkości  |   autostrada  |   A4  |  

29 nielegalnych migrantów zatrzymano na A4

Przekroczył prędkość o ponad... 100 km/h

Walczą z hałasem - 9 dowodów rejestracyjnych zatrzymanych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij