Menu

Niewybuch znaleziony w... burakach

Gdybyście mieli jakieś wątpliwości — niewybuchy z czasów II wojny światowej można znaleźć niemal wszędzie. Tak było i tym razem, niewybuch przyjechał do świdnickiej cukrowni jako "wybuchowy burak" - z transportem burków.


 

Niewybuch znaleziony w...  burakach

- "Wybuchowy burak” przyjechał na teren cukrowni schowany w jednym z transportów prawdziwych buraków. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. - informuje mł. asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleźli pracownicy cukrowni i poinformowali policję. Na miejscu pojawił się też partol saperski, który zabezpieczył i zabrał niebezpieczne znalezisko.

- Rolnicy bardzo często podczas prac polowych znajdują różnej maści niewybuchy. Niekiedy nawet nie wiedząc o tym, że natrafili na niebezpieczny pocisk. Tak zapewne było i tym razem, bo w przeciwnym wypadku pocisk artyleryjski nie pojechałby w transporcie do cukrowni.- mówi mł. asp. Magdalena Ząbek.

adm
foto: KPP Świdnica
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jan (6 września 2023 12:24)
Cytuję użytkownika: Poloniści
"Transport burków".Chodzi o żołnierzy rosyjskich???
Nie o twoich braci z ukrainy
asz (6 września 2023 12:01)
To ruskie podrzuciły!
SkandaLISTA (6 września 2023 11:57)
Cytuję użytkownika: Poloniści
"Transport burków".Chodzi o żołnierzy rosyjskich???
Co artykuł to same literówki i błędy. Jeśli chce się być poważnie traktowanym serwisem to takie rzeczy nie powinny się powtarzać.
Poloniści (6 września 2023 11:40)
"Transport burków".Chodzi o żołnierzy rosyjskich???

Dodaj komentarz

niewybuch  |   policja  |   Świdnica  |   112  |   po sąsiedzku  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij