Menu

Fundamenty gotowe - trwa właściwa budowa wieży widokowej

Prawie pół roku trwało przygotowanie fundamentów pod budowe wieży widokowej w Parku Sobieskiego. Obecnie rozpoczyna się właściwa budowa, podczas której ze stalowych elementów powstanie nowa 35-metrowa atrakcja turystyczna Wałbrzycha.

Fundamenty gotowe - trwa właściwa budowa wieży widokowej

Przygotowanie fundamentów zajęło sporo czasu, ponieważ grunt wymagał precyzyjnego wypoziomowania i usunięcia dużej ilości skał. Następnie do żelbetowej podstawy "wbito" sześć słupów, które stanowić będą podstawę całej konstrukcji. Około dwa tygodnie temu do Wałbrzycha przetransportowano wszystkie elementy składowe i stopniowo przenoszono je na plac budowy.

- Cała wieża będzie zbliżona swoją formułą do wież chłodniczych wałbrzyskich kopalń, tak charakterystycznych dla industrialnej epoki, w której Wałbrzych się rozwijał. Zakładamy, że ta konstrukcja będzie rosnąć każdego dnia. Wszystkie elementy są już przywiezione do Wałbrzycha i należycie przygotowane. Zostały poddane inspekcji, specjaliści badali między innymi grubość ocynkowania, więc wieża będzie zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Wykonawca prac deklaruje, że konstrukcja powinna być gotowa w listopadzie tego roku. Tymczasem Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej zaprasza na wirtualną wycieczkę po placu budowy:

 

 

opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Cosa nostra (7 września 2023 7:01)
Atrakcją turystyczną jest Roman sam w sobie.I zadziwiające układy kolesi w mieście.Pralkowych uli za całkiem spore pieniądze nawet tężnia nie przebije.
Gość (7 września 2023 5:11)
Szkoda że prezydent ma na wieżę a niestety nie ma żeby otworzyć świetlicę dla małych dzieci...
zielony bezład i eko ściema (7 września 2023 4:21)
Żeby się ta k u r w a zawaliła.
Hrabia (6 września 2023 21:41)
Wieża komu potrzebna , a parking i toaleta będzie .
Kardiolog Rowerowy (6 września 2023 21:34)
Rośnie POmnik głupoty i arogancji walbrzyskiego wlodarza.

Dodaj komentarz

nowe miasto  |   park sobieskiego  |   wieża widokowa  |   budowa  |   inwestycja  |   turystyka  |  

Zmienią lokal użytkowy w mieszkanie

Chciała inwestować w stacje paliw. Straciła 40 tys. zł

Jest już prawie gotowa (FOTO / VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij