Menu

Dziki wracają do Wałbrzycha?

Mieszkańcy coraz częściej informują o pojawiających się w mieście dzikach. Widziano już je w Śródmieściu, na Podzamczu, Piaskowej Górze, Szczawienku i Białym Kamieniu. 

Dziki wracają do Wałbrzycha?

Dziki odwiedzające tereny miejskie od lat stanowią duży problem. Zwierzyna szuka pożywienia, które często jest wyrzucane przez mieszkańców. Problem występuje też w okolicznych gminach. 

Dziki widywane są m.in obok Biedronki przy ul. Moniuszki. Nie boją się ludzi. Na Podzamczu dziki widywane są rzadziej, ale wciąż można je spotkać. Na Białym Kamieniu od lat niszczą ogródki działkowe. 
 
 
Duży problem z dzikami jest na obwodnicy Wałbrzycha. Miasto nie planuje instalacji siatek zabezpieczających, a zwierzeta chodzą po drodze, co stwarza zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i dla zwierzyny. 
 
Przed wjazdem na obwodnicę pojawiło się ostrzeżenie "Uwaga zwierzyna", ale nic to nie zmienia. Część obwodnicy jest nieoświetlona, a zwierzęta wchodzą na drogę znienacka. 
 
 
W minionych latach na terenie miasta rozstawiano klatki. Złapane zwierzęta były wywożone za miasto, ale po jakimś czasie dziki wracają. 
 
 
Ostatnio widziano je w Śródmieściu, jak przechodzały się ulicą Garbarską. 
 

red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pasażer (9 września 2023 16:38)
Dziki też grasują na ulicy Beethovena, na przeciwko remontowanej noclegowni
Kleopatra (9 września 2023 13:52)
Cytuję użytkownika: Mira
W dzielnicy Konradów jest ich tyle co w całym Walbrzychu razem i zero reakcji
To prawda ale sa dokarmiane przez jednego myśliwego pod jego domem to co się dziwić że jest ich masa na Konradowie
Anonim (9 września 2023 10:00)
Na Poniatowie ich najwiecej
Piotr (8 września 2023 14:17)
Co noc na Nowym Mieście po ul. Sygietyńskiego i okolicy przechadza się stado liczące kilkanaście sztuk. Pomimo zgłoszeń brak jakiejkolwiek reakcji.
Janek (8 września 2023 13:47)
Włodarze nie widzą problemu.... centrum Wałbrzycha zabetonowane , to nic nie rozryją!!!!!!!!
Sarna (8 września 2023 11:24)
Musi dojść do tragedii lub musi dojść do poważnych strat żeby, ktoś się tym zajął... Albo trzeba zagonić dziki w okolice domostw urzędników. Wtedy jak poczują jaki to jest problem to zrozumieją. A odławianie dzików i wypuszczanie ich kilka / kilkadziesiąt kilometrów od złowienia to cyrk... Film "Miś". Na dziki to się fajnie patrzy o w internecie, w telewizji albo jak sobie przechodzą ulicą i nikt się do nich nie zbliża. O cyknąć fotkę, fajnie śmiesznie...
DBA (8 września 2023 10:58)
Cytuję użytkownika: Jeszcz będzie pięknie (8 września 2023 7:24)
Dlaczego PiSowskie Lasy Państwowe nie reagują? Dlaczego PiSowski rząd niereaguje i nie odstrzela dzików?
Bo te dziki wyłażą z okolicznych lasów, których włascicielem jest gmina Wałbrzych
Alex (8 września 2023 10:17)
Park za Sudetami cały zryty.Ale to drobiazg,dziki notorycznie podchodzą pod pojemniki na śmieci i je niszczą. Niedawno były wymienione,ciekawe ile wytrzymają.
Heniek (8 września 2023 9:32)
Skąd wróciły?Ze Stanów ,czy z Rosji?Rząd ma się zająć problemem nieudolnych władz samorządowych?.Dziki były ,są i będą. WWalbrzychu żaden myśliwy nie odważy się strzelać.Jeden miał nauczkę.
olek (8 września 2023 9:32)
Zwyrodniała i bardzo zle rozumiana ,,ekologia" . Dzik to szkodnik niszczący mienie i tyle w temacie.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

dziki  |   walbrzych  |   problem  |   dzielnice  |   mieszkancy  |  

Włączono lampki na choince, a prezydent rozdawał cukierki (FOTO)

Turyści utknęli w Karkonoszach. Pomógł GOPR

Wyrwał kable ze ścian. Grozi mu 10 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij