Menu

II Wałbrzyska Giełda Ceramiki i Porcelany

Bogactwo kształtów, kolorów i wytwórców fascynujących wyrobów z porcelany i ceramiki w jednym miejscu – na Wałbrzyskiej Giełdzie Ceramiki i Porcelany. Odbędzie się ona 16 września w wałbrzyskiej Starej Kopalni w godz. 11:00 - 17:00. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Ceramików Polskich.

II Wałbrzyska Giełda Ceramiki i Porcelany
Przyjazd zapowiedziało blisko 20 wystawców z Wałbrzycha, regionu i z różnych miast w Polsce oraz z Niemiec. Będą to kolekcjonerzy porcelany użytkowej z różnych wytwórni i powstałej w różnych okresach  - serwisów, filiżanek, dzbanków, talerzy, pater, cukiernic, kubków… Zapowiedzieli się artyści ze swoimi współczesnymi dziełami ceramicznymi. Przewidziane są też stoiska z biżuterią. Wszystkie te atrakcyjne wyroby będzie też można kupić, a przy tym  dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy podczas rozmów z wystawcami.
 
- Atrakcją będzie z pewnością konkurs w dwóch kategoriach adresowany do wystawców – na „Najciekawszą kolekcję porcelany użytkowej” oraz „Najciekawszą kolekcję ceramiki artystycznej”.  Nagrodami będą unikatowe statuetki ceramiczne wykonane przez artystów w Centrum Ceramiki Unikatowej WGS BWA. Wydarzeniu towarzyszy Prospekt Giełdowy w języku polskim i angielskim - mówi Andrzej Gniazdowski, prezes Stowarzyszenia Ceramików Polskich.
 
 
Tegoroczna Wałbrzyska Giełda Ceramiki i Porcelany z wymowną nazwą – "Uroda kształtów i barw", jest organizowana już po raz drugi. Jej współorganizatorami są: Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA, CNiS Stara Kopalnia oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.
 
 
 
Program wydarzenia:
11:00 - Początek Giełdy
11:30 - Oficjalne otwarcie i ogłoszenie konkursu na najciekawsze kolekcje
12:00 - Prezentacja wystawców
15:00 - Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród
17:00 - Zakończenie Giełdy
 
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Patriota Prawdzic (7 września 2023 21:57)
Porcelana i wyroby to dzieła sztuki użytkowej i dekoracyjnej .Szkoda że z przyczyn ekonomicznych zwijają się i bankrutują polskie fabryki porcelany i znane marki .Wałbrzych był potentatem w tym regionie pozostaną wspomnienia i tak jak po przemyśle górniczym .Kto posiada te cuda z naszych fabryk jest szczęściarzem .
DJ2023 (7 września 2023 10:37)
Szkoda że mnie tam nie będzie. Pozdrawiam i opiscie co widzieliście !

Dodaj komentarz

Stara Kopalnia  |   giełda ceramiki  |   ceramika  |   porcelana  |  

BWA zaprasza na wystawę malarza i architekta Roberta Jaworskiego

Barbórkowa Parada Górnicza (FOTO)

Festiwal Tradycji Górniczych w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij