Menu

Adrian Zandberg w Wałbrzychu. Lewica chce podwyżek w budżetówce

Adrian Zandberg odwiedził Wałbrzych, by razem z Maciejem Szlinderem opowiedzieć o rozwiązaniach, które Lewica zamierza wprowadzić w życie po wyborach. Lewica zamierza m.in. podwyższyć płace w sektorze publicznym. 

Adrian Zandberg w Wałbrzychu. Lewica chce podwyżek w budżetówce
Przedstawiciele Lewicy mówili m.in o zbyt niskich zarobkach nauczycieli, urzędników i pracowników służby zdrowia. Lewica zapowiada zmiany. 
 
- Od lat mamy taką sytuację, że płace spadają. Zarówno w sektorze oświaty, administracji, sądownictwie, jak i w ochronie zdrowia. Są podnoszone i nie nadążają za rosnącymi cenami. To jest sytuacja skandaliczna i to jest tak naprawdę wstyd dla polskiego państwa. Jako Lewica chcemy w ciągu pierwszych 100 dni rządu (jeśli się w nim znajdziemy) radykalnie podnieść płace w sektorze publicznym. Chcemy w nim wprowadzić nowy standard zatrudniania. To jest kilka elementów. Po pierwsze, jest to automatyczna waloryzacja (dwa razy każdego roku). Po drugie jest to wynagrodzenie, które będzie wyższe niż w sektorze całej gospodarki. Będzie wynosiło 130% wynagrodzenia minimalnego. Po trzecie to regularne negocjowanie tabel płac ze związkami zawodowymi. Po czwarte jest to ograniczenie outsourcingu w sektorze publicznym. - mówi Maciej Szlinder z Lewicy.
 
 
- Nie będziemy mieli dynamicznie rozwijającej się gospodarki, jeżeli nie zadbamy o to, żeby sektor publiczny w Polsce działał dobrze, a żeby działał dobrze, to musimy godnie płacić pracownikom tego sektora. Inaczej będą się wydłużały kolejki w urzędach. Będzie rosła liczba wakatów w szkołach. Dzieciaki nie będą miały nauczycieli. Jeśli nauczycielom płacimy płacę minimalną albo niewiele wyżej, to nie ma zachęty, by ludzie, którzy zdobyli kompetencje na studiach, szli do pracy właśnie tam, a nie wybrali sektor prywatny. - mówi lider Lewicy, Adrian Zandberg.
 
 
W jaki sposób Lewica zamierza pozyskać środki?
 
- Należy przeprowadzić wiele reform związanych z przejrzeniem podatków. Wydatków, którymi PiS rozporządza nieroztropnie. Funduje np. wille swoim znajomym. Trzeba przeprowadzić sprawiedliwe zmiany w zakresie systemu podatkowego. To co, PiS zapowiadało, ale nigdy nie było w stanie realnie zrobić. - mówi Maciej Szlinder z Lewicy.
 
 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Pan kleks (9 września 2023 14:59)
Ale zaraz zaraz jak oni rządzili to komuś Dali bedzie zaś aborcja i równo uprawnienia i sami się pogubią cwaniaki pokażcie co robi Biedroń
bajki z mchu i czerwonej paproci (8 września 2023 12:14)
Cytuję użytkownika: Wiktor
Jak nauczyciel zarabia mniej niż ktokolwiek, to do czego to prowadzi nasz kraj? Jak w urzędach zarabia się ggrosze, to nic tylko czekać na powrót wielkiej korupcji albo popytu na kasę od obcych służb. Na podwyżki albo kolejne ulgi dla "elitek" to zawsze jest, a dla tych co to wszystko trzymają na swoich barkach niby nie ma. Jak ma być porządne państwo za promocyjną cenę? Po taniości i za małe pensje to wszystko będzie byle jak. Dobrze, że o tym mówią. Szlinder mądry gość.
on jest mądry z twojej kieszeni.Te podwyżki to da z twoich hahahaha.Ale na szczęście nie dojdą.
precz z komuną (8 września 2023 12:07)
Spadkobiercy komunizmu marksistowskiego to zamiast zatroszczyć się o byt robotnika tak jak to komuna miała w statucie to oni troszczą się o urzędników aparatu ucisku ludzi pracy i tęczowych towarzyszy członków tej partii.Precz z komuną do Korei Płn.
Jerzy Jacek Pilchowski (8 września 2023 11:39)
Cytuję użytkownika: Olo
Noi to są konkrety, na takich można bez żenady głosować, a nie Korwiny i Brauny co to już się nie mogą doczekać żeby znowu gadać o wyższości Rosji nad Unią, "lekkiej pedofilii" biciu dzieci czy tym, że kobiety nie powinny głosować w wyborach.
Ma pan oczywiście rację pisząc, że Konfederacja to są w pewnym sensie rosyjskie trolle. Równocześnie śmieszna jest ta wasza postkomunistyczna hipokryzja gdyż wiadomo, że waszym celem jest współpraca z PO czyli niemieckimi trollami. No i wiadomo też, że jeżeli będzie taka "potrzeba" to natychmiast zgodzicie się na współpracę z Konfederacją. Zrobicie po prostu wszystko aby tylko wrócić do żłobu.
Olo (8 września 2023 10:10)
Noi to są konkrety, na takich można bez żenady głosować, a nie Korwiny i Brauny co to już się nie mogą doczekać żeby znowu gadać o wyższości Rosji nad Unią, "lekkiej pedofilii" biciu dzieci czy tym, że kobiety nie powinny głosować w wyborach.
Wiktor (8 września 2023 9:36)
Jak nauczyciel zarabia mniej niż ktokolwiek, to do czego to prowadzi nasz kraj? Jak w urzędach zarabia się ggrosze, to nic tylko czekać na powrót wielkiej korupcji albo popytu na kasę od obcych służb. Na podwyżki albo kolejne ulgi dla "elitek" to zawsze jest, a dla tych co to wszystko trzymają na swoich barkach niby nie ma. Jak ma być porządne państwo za promocyjną cenę? Po taniości i za małe pensje to wszystko będzie byle jak. Dobrze, że o tym mówią. Szlinder mądry gość.
*** (8 września 2023 9:29)
towarzyszu zandberg, proponuję przejrzeć zatrudnienie w urzędach gmin, miast, starostwach, najlepiej przejrzeć kontakty, książki telefoniczne urzędów, wydziały ; nie trzeba być specjalistą, żeby zauważyć, że największe zatrudnienie jest "wydziałach finansowych" , "wydziałach promocji" , "strażach biznesowych - gminnych", NATOMIAST WYDZIAŁY, KTÓRE WYMAGAJĄ FAKTYCZNEJ MERYTORYCZNEJ WIEDZY, DOŚWIADCZENIA, to z reguły stanowiska jednoosobowe, ZLIKWIDOWAĆ STAROSTWA - na cholerę potrzebne to jest, W CAŁEJ BUDŻETÓWCE RZĄDOWEJ I SAMORZĄDOWEJ PRZYJĄĆ PRZELICZNIK ZATRUDNIENIA JEDEN URZĘDNIK NA MINIMUM 3 TYSIĄCE WYBORCÓW W SAMORZĄDÓWCE I 50 TYS. WYBORCÓW W RZĄDÓWCE. Tylko w tej wsi jest wyborców około 94 tys, w samym urzędzie zatrudnionych około 500 osób + 70 straż biznesowa, + stara złomiarnia, mops, zuk, aqua cud = kolejne koszty. ROCZNY KOSZT ZATRUDNIENIA PRACOWNIKA PO KOSZTACH PRACODAWCY PRZY NAJNIZSZEJ KRAJOWEJ TO 52 047,36 zł W ROKU PODATKOWYM 2023 !!! CZYLI 52 MILIONY ZŁOTYCH I TO JEST MINIMUM, ILU URZĘDNIKÓW SAMORZĄDOWYCH W TEJ WSI TYLE ZARABIA ??? przy minimalnej krajowej każdy wyborca w tej wsi musi wydać 554 zł rocznie na płace urzędników miejskich
Kakaowy ministrant (8 września 2023 8:57)
Dużo obietnic a pokrycia żadnego. Czyli dam ci 1000 podwyżki ale skąd wezmę to nie powiem. Czyli wiadomo. Traktuje się ludzi jak durni którymi zresztą większość jest bo pojęcia onpolityce nie ma. Na zasadzie mają dać.skad? A co mnie to obchodzi. Zabierzcie innym.i tak się kręci jak za komuny
srutututu (8 września 2023 8:12)
Lewaki to maja panasrywane w tych czerepach. Prąd za darmo, mieszkania za darmo itp itd
Srolo (8 września 2023 7:47)
Cytuję użytkownika: Lolo
Cytuję użytkownika: Styr
Nauczycielą w podstawówkach podwyżki może dać Prezydent Miasta.
A czy NAUCZYCIELĄ z technikum też? Q...a PiSiory czy naprawdę jesteście takimi analfabetami?
Kolejny kretyn.A komu niby podlegają wałbrzyskie szkoły średnie???? Zwłaszcza ta, w której był Gdański Bolek?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

zandberg  |   adrian  |   walbrzych  |   informacje  |   wydarzenia  |   szlinder  |  

Włączono lampki na choince, a prezydent rozdawał cukierki (FOTO)

Turyści utknęli w Karkonoszach. Pomógł GOPR

Wyrwał kable ze ścian. Grozi mu 10 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij