Menu

Trzech poszukiwanych już w rękach policji

Trzy kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości zostały zatrzymane przez wałbrzyskich policjantów. Dwie z nich - 19 i 43-latek - trafią do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Młodszy z nich był już poszukiwana listem gończym za popełnioną serię przestępstw. Trzeci mężczyzna zostanie przewieziony do zakładu karnego, po tym jak opuści szpital psychiatryczny.

Trzech poszukiwanych już w rękach policji
Pierwszy z poszukiwanych wpadł w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu w środę około godziny 18:00. Policjanci zatrzymali 42-latka przy ul. Kasztelańskiej w Wałbrzychu. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzycha mężczyzna ma spędzić 15 dni w areszcie, gdyż nie zapłacił zasądzonej grzywny za popełnione wykroczenie dotyczące drobnej kradzieży. Wałbrzyszanin noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Dzisiaj zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy.
 
 
Praktycznie w tym samym czasie policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy udali się na ul. Chrobrego w Wałbrzychu na interwencję domową, podczas której jeden z lokatorów miał się zachowywać irracjonalnie. Podczas prowadzonych czynności mundurowi szybko ustalili, że przebywający mężczyzna jest poszukiwany, gdyż wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu ma trafić za kraty więzienia na 45 dni za kradzieże mienia oraz kradzież prądu. Tym samym funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego wałbrzyszanina. O tym jednak czy trafi za kraty celi, czy pozostanie w szpitalu psychiatrycznym - po uzyskaniu opinii lekarskiej - zadecyduje sąd.
 
 
 
Przed nastaniem zmroku w ręce patrolu kryminalnego z wałbrzyskiej komendy w jednym z mieszkań przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu wpadł natomiast 19-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a był poszukiwany listem gończym za serię popełnionych przestępstw. Młody wałbrzyszanin czterema różnymi wyrokami Sądu Rejonowego w Wałbrzychu powinien spędzić w więzieniu ponad dwa lata za przestępstwa narkotykowe oraz kradzieże. W przypadku tego mężczyzny czynności skończyły się na osadzeniu w policyjnej izbie zatrzymań. Skazany trafi do Aresztu Śledczego, skąd zostanie przewieziony do wyznaczonego więzienia.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (10 września 2023 13:00)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tutaj pełno ludzi nieprzestrzegających prawa. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
czytelnik (8 września 2023 14:23)
juz wiemy dlaczego miasto sie wyludnia

Dodaj komentarz

policja  |   112. poszukiwani  |   zatrzymani  |   aresztowani  |   więzienie  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij