Menu

8 zatrzymanych kierowców. Rekordzista miał 2,5 promila

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego podczas minionego weekendu zatrzymali w naszym mieście oraz regionie czterech znajdujących się pod wpływem alkoholu uczestników ruchu drogowego. Rekordzista ujęty przez jednego z mieszkańców, a kierujący samochodem osobowym, miał blisko 2,4 promila. W ręce policjantów wpadły także cztery osoby, które wyrokami różnych sądów miały zakaz kierowania pojazdami.

8 zatrzymanych kierowców. Rekordzista miał 2,5 promila
W sobotnią noc - po godzinie czwartej - policjanci prewencji na ul. 1 Maja w rejonie galerii handlowej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. 25-letni wałbrzyszanin dwoma wyrokami Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2021 roku powinien powstrzymać się od jazdy wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Tego jednak po raz trzeci już nie nie zrobił, dlatego teraz stanie ponownie na sądowej wokandzie.
 
Tego samego dnia, ale po godzinie 18:30, policjanci ruchu drogowego postanowili skontrolować jadącego ul. Andersa w Wałbrzychu rowerzystę. Ich typ okazał się trafiony. 34-letni mężczyzna był pijany. Urządzenie wskazało, że mieszkaniec Wałbrzycha miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna ostatecznie ukarany został mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i w dalszą drogę jednośladem już nie pojechał.
 
W niedzielę tuż po północy w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Głuszycy wpadł 36-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna na ul. Sienkiewicza w Głuszycy poruszał się samochodem dostawczym pomimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami aktywnego do lutego tego roku, .
 
Tej samej nocy przed godziną trzecią policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali na ul. Andersa w Wałbrzychu kompletnie pijanego rowerzystę, który niepewnie poruszał się jednośladem. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec naszego miasta miał 1,23 promila alkoholu w organizmie. Cyklista dalej więc nie pojechał i otrzymał ostatecznie mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.
 
 
 
Nie minęła godzina, a policjanci „drogówki” zauważyli w poruszającym się tą samą ulicą samochodzie osobowym znanego im 28-latka, który nie posiadał prawa jazdy. Podczas kontroli drogowej potwierdziło się, że mieszkaniec Wrocławia na podstawie dwóch wyroków - Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście oraz Sądu Rejonowego w Nysie - ma od 2019 roku aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 
W niedzielę prze godziną 16:00 kolejni policjanci ruchu drogowego otrzymali informację, że przy ul. Głównej w Chwaliszowie jeden z mieszkańców ujął nietrzeźwego kierującego, który ledwo trzymał się na nogach. Szybko potwierdziło się, że 42-latek jest kompletnie pijany. Mężczyzna był niechlubnym rekordzistą tego weekendu i wydmuchał 2,39 promila alkoholu. Okazało się, że wrocławianin również posiadał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów – pierwszy orzeczony w 2021 roku przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia, a drugi z 2023 roku orzeczony przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej.
 
W poniedziałkowy poranek przed godziną ósmą policjanci ruchu drogowego w Starych Bogaczowicach na ul. Głównej skontrolowali kolejnego kierującego samochodem osobowym. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mieszkańca Szczawna-Zdroju 0,77 promila tej substancji w organizmie. Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy i czeka go teraz sprawa sądowa.
 
- Teraz nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a także wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Pamiętajmy, że rowerzyści musi się spodziewać wysokiej grzywny, a w przypadku gdy policjanci odstąpią od postępowania mandatowego, również możliwego zakazu poruszania się jednośladami. Kierujący prowadzący pojazdy pomimo sądowych zakazów natomiast z karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach i informujemy, że działania zwalczające przestępców drogowych są kontynuowane codziennie - mówi kom. Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Janek (17 września 2023 13:10)
Cytuję użytkownika: Anon
Cytuję użytkownika: Józef
Cytuję użytkownika: Janek
A czemu nie napisano że tym rekordzistą był Ukrainiec? Byłem przy tej kontroli
Dlatego że mamy rząd ukrinski więc są nie tykalni on tak dalej będzie jeździł
A co za różnica, jakiej był narodowości? Patol to patol.
Taka ze to juz któryś z kolei
Maniek (12 września 2023 13:53)
"W niedzielę tuż po północy w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Głuszycy wpadł 36-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna na ul. Sienkiewicza w Głuszycy poruszał się samochodem dostawczym pomimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami aktywnego do lutego tego roku," Mamy styczeń?
Zbyszek (12 września 2023 1:11)
Wirtualne państwo i jego agenci utrzymujący że mają jakąś władze czy inny tam mandat. Śmiech na sali.
Anon (11 września 2023 16:23)
Cytuję użytkownika: Józef
Cytuję użytkownika: Janek
A czemu nie napisano że tym rekordzistą był Ukrainiec? Byłem przy tej kontroli
Dlatego że mamy rząd ukrinski więc są nie tykalni on tak dalej będzie jeździł
A co za różnica, jakiej był narodowości? Patol to patol.
Józef (11 września 2023 13:38)
Cytuję użytkownika: Janek
A czemu nie napisano że tym rekordzistą był Ukrainiec? Byłem przy tej kontroli
Dlatego że mamy rząd ukrinski więc są nie tykalni on tak dalej będzie jeździł
Janek (11 września 2023 11:30)
A czemu nie napisano że tym rekordzistą był Ukrainiec? Byłem przy tej kontroli

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   kierowcy  |   pijani  |   bez prawa jazdy  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij