Menu

Work it out - taniec dziedzictwa przemysłowego

Stara Kopalnia włączyła się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa i zaprosiła wałbrzyską młodzież do wspólnego tańca wraz z innymi uczestnikami z całej Europy w ramach akcji "Work it out" organizowanej przez Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego.

Work it out - taniec dziedzictwa przemysłowego

„Work it out” jest to wspólne wydarzenie organizowane przez Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH) , podczas którego tysiące tancerzy wykonuje wspólny taniec dla dziedzictwa w dawnych zakładach przemysłowych. Stara Kopalnia od roku 2015 widnieje na szlaku ERIH, który jest największą siecią turystyczną Europy.

Od 2018 roku ERIH zaprasza młodzież z całej Europy do wspólnego tańca według ustalonej na dany rok choreografii. Filmy z tańców są rejestrowane w poszczególnych lokalizacjach i jako podsumowanie projektu powstaje jeden klip łączący wszystkie regionalne akcje.

W Wałbrzychu w tańcu wzięli udział uczniowe ze szkoły tańca Cordex a tłem ich poczynań była Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA. Zobaczcie jak im poszło:

 

 

 

Przypominamy, że w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Starej Kopalni przez cały bieżący tydzień zaplanowano wiele atrakcji. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

plr
foto: użyczone / Stara Kopalnia
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Dni dziedzictwa? (12 września 2023 10:45)
Cóż za marksistowski pomysł. Taki jeden fakt tu wszyscy pomijają. EUROPA to tak na prawdę DZIEDZICTWO CHRZEŚCIJAŃSTWA. Więc jeśli chcecie obchodzić dni dziedzictwa Europy, to odmówcie różaniec!
nie idźcie tą drogą dziedzictwa (12 września 2023 10:33)
Niemcy metodą przemysłową eksterminowali ludzi we wszystkich swoich obozach śmierci w całej Europie za czasów rządów kanclerza niemiec Adolfa Hitlera. Wałbrzych za czasów Hitlera nazywał się Waldenburg.Obóz śmierci był niedaleko w Gross Rosen.
RKM (12 września 2023 10:19)
Muzyka-koszmar.
ovo (12 września 2023 8:36)
Nikt w Europie nie obchodzi zmyślonych ,,dni dziedzictwa."

Dodaj komentarz

BWA zaprasza na wystawę malarza i architekta Roberta Jaworskiego

Barbórkowa Parada Górnicza (FOTO)

Festiwal Tradycji Górniczych w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij