Menu

Gość Dnia - Szymon Chojnowski

- Jeśli wspólnie nie powalczymy o zmiany w Aglomeracji Wałbrzyskiej, będzie to projekt papierowy - mówi wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski, kandydat Nowej Lewicy do Sejmu. Jego zdaniem, walcząc z wykluczeniem transportowym w regionie, Wałbrzych i Świdnica powinny być połączone ścieżką rowerową, a między miastami powinny kursować bezpośrednie pociągi i autobusy komunikacji miejskiej, zapewniające szybki i łatwy dojazd m.in. do zakładów pracy i szkół.

Gość Dnia - Szymon Chojnowski

 

 

foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Janosik (13 września 2023 7:55)
Jest zastępcą prezydenta od 2015 czyli 8 lat - co dotychczas zrobił w tym kierunku ? Śmiało... :)
*** (12 września 2023 11:16)
Z tym połączeniem kolejowym to całkiem dobry pomysł. Najlepiej jakby to było połączenie od Kamieńca Ząbkowickiego lub Bielawy do Mieroszowa i Lubawki. Odbudowano i uruchomiono linię z Wrocławia przez Sobótkę, Świdnicę do Głuszycy. Linia do Mieroszowa i Lubawki technicznie też jest sprawna. Główne kursy zrobić na trasie Dzierżoniów - Wałbrzych, a co trzeci od Bielawy do Mieroszowa i Lubawki - dwa małe szynobusy spalinowe rozłączane i złączane w Wałbrzychu Głównym. Jakoś w Czechach te małe Motorraki świetnie się sprawdzają na tych małych trasach dojazdowych i nie ma problemu z szybkim łączeniem i rozłączaniem składów.
asz (12 września 2023 7:19)
Pomożecie? …pomożemy :)
Heinz (11 września 2023 19:25)
Ża dziadek to trambaje byli we Waldenbug und Schweidnitz i moja pra dziadek zaczeli budować trambaj pomiędzy Waldenburg i Schwidnica ale pszyszli socjalisty (narodowy) i jemu nie wyszedła ta trambaj.
Heniek (11 września 2023 17:30)
Wałbrzych niech najpierw upora się z autobusami kursującym i po mieście.Oo godzinie 16 jeżdżą jak chca.Minął juz okres wakacyjny,a komunikacja dalej leży.Dobrze ,ze ta wątpliwa przyjemność sporo kosztuje.Ceny biletów w gore ,a potem jakoś będzie.
Analityk miejski (11 września 2023 17:09)
Były kiedyś autobusy, potem duża ilość busów.Tajemnicą Poliszynela jest to kto te połączenia zlikwidował, kto zlikwidował busy i jakimi metodami.

Dodaj komentarz

gość dnia  |   szymon chojnowski  |   świdnica  |   wybory  |   sejm  |   senat  |   nowa lewica  |  

Sprowadzić fundusze z KPO i przywrócić autonomię samorządów

Gość Dnia - Krzysztof Śmiszek

Koczują w namiotach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij