Menu

Okradli firmę, w której pracowali

Najpierw ukradli z firmy, w której pracowali elektronarzędzie, później nie przyszli już do pracy. Policja zatrzymała dwóch byłych już pracowników jednej z wałbrzyskich firm, którzy okradli swojego pracodawcę.


 

Okradli firmę,  w której pracowali

Pierwszy z mężczyzn wpadł w ręce policjantów w środę, zaraz po zgłoszeniu kradzieży przez pracodawcę. Drugi został zatrzymany w piątek. Starty oszacowane przez właściciela wynoszą 5,5 tysiąca złotych. Zatrzymani to 50 i 31-latek.

- Mundurowi zgłoszenie o kradzieży firmowego mienia otrzymali w poprzednią środę. Pod domem jednego z pracowników pokrzywdzony odnalazł swój samochód, ale nie było w nim elektronarzędzi. Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy przed 21:00 udali się do wskazanego mieszkania przy ul. Niepodległości, gdzie zatrzymali 50-latka i osadzili w celi policyjnej izby zatrzymań. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że sprawca nie działał sam, a w kradzieży pomógł mu inny były już pracownik – 31-latek.

- Dlatego też w piątkowe przedpołudnie policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu odwiedzili wytypowane mieszkanie przy ul. 11 listopada. Młodszy z mężczyzn również trafił ostatecznie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w wałbrzyskiej komendzie. - dodaje komisarz Marcin Świeży.

Obaj podejrzani w jeszcze przed weekendem usłyszeli zarzut kradzieży i niebawem staną przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

adm
foto: Policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (13 września 2023 14:34)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tutaj jest pełno cwaniactwa i oszukaństwa. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Precz z PIS (13 września 2023 6:37)
Ale PiSiory rozkradają cały kraj robiąc to w białych rękawiczkach i wszystko jest dobrze????? Chory kraj! Potępiam tych złodziei, ale to co robi wasz (bo na pewno nie mój) nieRząd woła o proces w Hadze. Rozkradanie milionów jak nie miliardów złotych na swoją propagandę... Zaraz będzie u nas druga Grecja i Turcja, ale tutaj będzie jeszcze gorzej bo nie odbijemy sobie na turystyce. Zapamiętajcie moje słowa. Ten kraj już upadł. Nic go nie uratuje.
Maks (12 września 2023 16:03)
Jak złodzieje z Mazowieckiej co okradają zatrzymanych z żywej gotówki chwalą się złapaniem złodziei. Zatrzymajcie swoje czarne owce z Mazowieckiej
ORMO czuwa (12 września 2023 15:39)
Nie poszli do pracy bo ich milicja zgarnęła.
Kl (12 września 2023 15:04)
Cytuję użytkownika: SkandaLISTA
Cytuję użytkownika: SkandaLISTA
nie można było zacząć poprawnie nawet pierwszego zdania bo - "Najpierw ukradli z firmy, w której pracowali elektronarzędzie". Pytam wprost to jakaś sztuczna inteligencja pisze i redaguje te teksty czy jak to jest ?
już poprawione/ewentualnie coś źle u mnie zaczytało :)
Uczył Marcin Marcinka... Zawsze zaczynaj od dużej litery !
To ja zlodziej (12 września 2023 11:40)
Niech pierwszy rzuci kamien ten co nigdy nic nie wyniósł z pracy. Choćby długopis, kartki papieru,śrubkę, rękawiczki,blaszkę ,papier ścierny klej,czy co tam jeszcze.oczywiacie nie w ilościach hurtowych. No i nie tam za kilka tysięcy jak tutaj. Polacy tacy są. Jak się coś da ukrasc i nie wpaść to weźmie z roboty. Znajdzie się sporo co nigdy nic,ale....Spójrz w lustro. To ja zlodziej.;-) taki narod.
SkandaLISTA (12 września 2023 11:21)
Cytuję użytkownika: SkandaLISTA
nie można było zacząć poprawnie nawet pierwszego zdania bo - "Najpierw ukradli z firmy, w której pracowali elektronarzędzie". Pytam wprost to jakaś sztuczna inteligencja pisze i redaguje te teksty czy jak to jest ?
już poprawione/ewentualnie coś źle u mnie zaczytało :)
SkandaLISTA (12 września 2023 11:09)
nie można było zacząć poprawnie nawet pierwszego zdania bo - "Najpierw ukradli z firmy, w której pracowali elektronarzędzie". Pytam wprost to jakaś sztuczna inteligencja pisze i redaguje te teksty czy jak to jest ?

Dodaj komentarz

policja złodzieje  |   112  |   Wałbrzych  |  

Chcecie kupić GDK ? Jest na sprzedaż

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij