Menu

Senior potrącił nastolatkę

Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa licealistce, która przechodziła przez pasy w pobliżu szkoły. Sprawca to bardzo doświadczony kierowca, bo okazało się, że ma 89 lat.

Senior potrącił nastolatkę
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali zadysponowani do niebezpiecznego zdarzenia, do którego doszło we wtorek 12 września około godziny 8:00 przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Kamiennej Górze.
 
Mundurowi ustalili, że 89-letni kierujący z Kamiennej Góry nie ustąpił pierwszeństwa 16-latce, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do jej potrącenia. Pogotowie Ratunkowe udzieliło pomocy poszkodowanej, szczęśliwie nastolatce nic poważnego się nie stało.
 
 
Sprawca tego zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi.
 
- Przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność – dotyczy to zarówno pieszych, jak i kierujących - mówi st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka z kamiennogórskiej policji. - Kierujący ma obowiązek zwolnić i ustąpić pierwszeństwa osobom wchodzącym na to przejście i się na nim znajdującym. Natomiast pieszym zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Nie wolno też wchodzić na jezdnie spoza pojazdu albo innej przeszkody ograniczającej widoczność.
 
opr.plr
foto: KPP w Kamiennej Górze
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

PPJJP (15 września 2023 11:36)
komunistyczny lewicowiec dyduch dalej sie buja
Wers (13 września 2023 8:51)
Kierowca może i doświadczony.Wiek ,89 lat to czas by jeździł jako pasażer ,a nie kierowca.

Dodaj komentarz

kamienna góra  |   policja  |   112  |   potrącenie  |   nastolatka  |   piesza  |   senior  |   kierowca  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij