Menu

Wałbrzych: Ukraina już to widziała. Teraz przećwiczą to u nas

Około 150 osób weźmie udział w ćwiczeniach obronnych "Wrzesień-23" na terenie Wałbrzycha. Zostaną użyte 33 jednostki sprzętu. W ćwiczeniach wezmą udział m.in Wojska Obrony Terytorialnej, Straż Pożarna, Straż Miejska i Policja. Ćwiczenia zostaną oparte m.in o systuację kryzysową na Ukrainie. Jednym ze scenariuszy będzie zamach terrorystyczny. 

Wałbrzych: Ukraina już to widziała. Teraz przećwiczą to u nas

- Po raz pierwszy od wielu lat - ćwiczenia nie mają charakteru abstrakcyjnego. Mają charakter bardzo praktyczny. Będą to obserwowali nowi mieszkańcy Wałbrzycha, czyli przybysze z Ukrainy, którzy widzieli to na własne oczy. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 
Służby będą podczas ćwiczeń podejmować próbę dostarczenia energii elektrycznej do części miasta za pomocą agregatu o dużej mocy. Podopbne agregaty Wałbrzych wysłał jakiś czas temu na Ukrainę do partnerskiego miasta Borysław. Ćwiczenia będą się odbywać w niewyremontowanej cześci Starej Kopalni. Jednym ze scenaruszy będzie pościg za uciekającymi terrorystami.  
 
 
- W ramach ćwiczeń zostaną sprawdzone procedury, które funkcjonują w Urzędzie Miasta. Dotyczą one przede wszystkim m.in zadań związanych z rozwinięciem stałego dyżuru. Przeprowadzeniem akcji kurierskiej, zabezpieczenie prawidłowego funkcjonowania organu miasta. Kierowanie, nadzorowanie działaniami w zapasowym miejscu pracy. Zostanie sprawdzone współdziałanie służb ratunkowych i porządkowych, które zostały wplecione w scenariusz tego ćwiczenia. Dotyczą one zdarzeń związanych z zawaleniem się budynku w wyniku podłożenia ładunków wybuchowych, zatrzymaniem niebezpiecznych sprawców oraz zabezpiecznie zasilania w dużej części miasta. - mówi kierownik biura zarządzania kryzysowego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, Wojciech Łomnicki. 
 
Ćwiczenia będą się odbywać w czwartek od godziny 10:00.

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wał Szełemeja (13 września 2023 18:31)
Jak silną mamy V kolumnę ukraińską osiadłą w Wałbrzychu po 1945 roku?
Wał Szełemeja (13 września 2023 17:30)
Chcesz pokoju szykuj się do wojny!
aqq (13 września 2023 9:09)
Agregatem??? toć to nie ekologiczne. Powinni mieć przewoźny wiatrak i panele, tudzież pedałki z prądnicami.
Księgowy (13 września 2023 9:08)
Hehehe, będą ćwiczyć eskortowanie Szełemeja i innych polityków na lotnisko aby mogli uciec za granicę? Co z Obroną Cywilną i schronami dla ludności, wy gamonie i głupki?
Ja je bie (13 września 2023 7:49)
Myślałem, że to żart!!!! Ukrincy niech wracają do siebie a te zolnierzyki czy pożal się Boże straz wiejska :-) to się nadają na czopa do d..py
Wojak (12 września 2023 22:00)
No to straszaki ogniowe beda mieli koniec gnicia calymi dniami na wyrach.
Forum Romanum (12 września 2023 17:43)
Straż miejska???? To oni w przypadku zagrożenia nadal będą blokady na koła zakładać? A odróżnią samochód swój od wroga?
Heniek (12 września 2023 17:06)
Nowi mieszkańcy?Starzy tez niewiele wiedzą na ten temat.Oni tez będą brali udział ,czy będą obserwować?
Pamietamy (12 września 2023 16:29)
Już nam Polakom lipiec, sierpień i wrzesień zgotowano.

Dodaj komentarz

cwiczenia  |   zamach  |   terrorystyczny  |   walbrzych  |   stara  |   kopalnia  |   sluzby  |  

Włączono lampki na choince, a prezydent rozdawał cukierki (FOTO)

Turyści utknęli w Karkonoszach. Pomógł GOPR

Wyrwał kable ze ścian. Grozi mu 10 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij