Menu

Nieletni za kółkiem - pijany i pod wpływem narkotyków

W niedzielną noc 17-letni kierujący oraz 43-letni pasażer samochodu, postanowili spróbować uciec pieszo przed kamiennogórskimi policjantami. Mundurowi sprawnie zatrzymali uciekinierów, a w trakcie czynności wyszły na jaw przyczyny takiego zachowania. Nieletni bez uprawnień do kierowania, znajdował się w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków, a pasażer posiadał środki zabronione. Obydwaj odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Nieletni za kółkiem - pijany i pod wpływem narkotyków
Około północy w niedzielę policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zauważyli na terenie miasta samochód, którego kierujący nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Kiedy mundurowi spróbowali zatrzymać pojazd, kierujący i pasażer podjęli decyzję o ucieczce pieszo. Wystarczyło jednak kilka chwil i policjanci zatrzymali uciekinierów.
 
Dalsze czynności wykazały, że kierującym był 17-latek z powiatu kamiennogórskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a kluczyki do samochodu zabrał niczego nieświadomym rodzicom. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wskazało, że nieletni w organizmie ma ponad pół promila alkoholu. Natomiast tester narkotykowy potwierdził, że znajduje się pod wpływem środków odurzających.
 
 
Nieletni będzie musiał się zmierzyć z konsekwencjami swoich czynów, za które grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności. Jeżeli okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemówią, sąd będzie mógł zastosować środki wychowawcze, lecznicze albo poprawcze przewidziane dla nieletnich.
 
Kłopotów nie uniknie również drugi z uciekinierów, 43-letni pasażer samochodu, mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Mężczyzna został zatrzymany z powodu posiadania kilku porcji metamfetaminy. Za ten czyn może mu grozić 3 lata pozbawienia wolności.
 
opr.plr
foto: KPP w Kamiennej Górze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

kamienna góra  |   policja  |   112  |   kierowca  |   nieletni  |   alkohol  |   narkotyki  |   ucieczka  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij