Menu

Młodzież pobiła i okradła 63-latka

Policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali troje nieletnich sprawców kradzieży oraz rozboju. Nastolatkowie najpierw ukradli 63-latkowi głośnik, a chwilę później dokonali na mężczyźnie rozboju kradnąc mu przy tym telefon komórkowy. Nieletni odpowiedzą teraz za popełnione czyny przed sądem rodzinnym. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Młodzież pobiła i okradła 63-latka
Do zdarzenia doszło w miniona niedzielę po godzinie 22:30, kiedy 63-latek wyszedł po żonę na stację kolejową na ul. Dworcową w Boguszowie-Gorcach. W pewnym momencie do seniora podeszło kilkoro nastolatków i ukradło mu głośnik o wartości 600 złotych. Mężczyzna zaczął gonić sprawców i udało mu się ostatecznie ująć 15-letnią dziewczynę. Kiedy pokrzywdzony zaczął dzwonić na Policję, koledzy nieletniej ponownie zaatakowali boguszowianina, tym razem przewracając go na ziemię i kopiąc po całym ciele. Ostatecznie ukradli mu także telefon komórkowy o wartości 1,8 tys. złotych, po czym wszyscy uciekli. Na szczęście w wyniku rozboju pokrzywdzonemu nic poważnego się nie stało.
 
 
Policjanci bezpośrednio po zgłoszeniu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie tożsamości sprawców i ich zatrzymanie. Trójka nieletnich wpadła w ręce miejscowych mundurowych już następnego dnia. 15-latka na terenie Wałbrzycha, a 14 i 16-latek w Boguszowie-Gorcach.
 
 
 
W trakcie czynności procesowych zatrzymani przyznali się do kradzieży oraz późniejszego rozboju na seniorze. Policjanci odzyskali także skradzione mienie. Decyzją sądu po czynnościach cała trójka została przekazana prawnym opiekunom.
 
- Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne – tak jak w tym przypadku - mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego - mówi kom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

gohciu (14 września 2023 18:11)
zwyrody zwane młodzieżą, patolia 500+ realnie, sk****synki w życiu. gŁÓsuj na *** zyskasz więcej!.
grzes (14 września 2023 15:38)
Cytuję użytkownika: Maniuś
te smrody po 16-18 lat sa najgorsze w grupie 3-4 udaja cwaniaków
osrany jestes przed małolatami w grupie ? Ale pizda z Ciebie musi byc
Rambo (14 września 2023 14:31)
Wyciąć narządy, reszta na opał. Z takich ścierw i tak nic nie będzie. Szkoda tylko pieniędzy podatników.
PanWacek (14 września 2023 9:00)
Nie niszcie im życia, to młodzi ludzie.
Raz dwa (14 września 2023 8:16)
Cytuję użytkownika: Doyoda master
Ten boguszow to taka patologia.same patusy się stamtąd wywodzą prawda Anita K. ?
No już wiemy z kad twoja matka pochodzi i gdzie sie oddaje
Maniuś (13 września 2023 23:32)
te smrody po 16-18 lat sa najgorsze w grupie 3-4 udaja cwaniaków
Doyoda master (13 września 2023 23:05)
Ten boguszow to taka patologia.same patusy się stamtąd wywodzą prawda Anita K. ?
Po ile były wizy odp. po 5 tyś (13 września 2023 19:20)
Nie potrzebujemy obcokrajowców co za łapówki dostali się do UE, u nas Polak dla Polaka jest wilkiem.
Romuald (13 września 2023 19:06)
Cytuję użytkownika: Gienek
Pokazać mordy tych bandziorow.Ukarać jak dorosłych.Oatologia pieprzona.
Wyroki pokazowe jara" jak dorosłych
Józef (13 września 2023 18:56)
Wychowanie bez stresowe. Wychowanie nowych bandytów, zadajesz ból musisz otrzymać ból
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   policja  |   112  |   kradzież  |   rozbój  |   młodzież  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij