Menu

Namierzyli i złapali śmieciarzy - nagrał ich dron

Dwóch mieszkańców Świdnicy postanowiło pozbyć się śmieci na terenie gminy Świdnica przy jednej z rzadko uczęszczanych dróg. Zostali jednak nagrani za pomocą drona, więc policja miała niepodważalne dowody, by zatrzymać sprawców.

Namierzyli i złapali śmieciarzy - nagrał ich dron
Odpady budowlane, opony, elektronika czy worki ze śmieciami – nie takich widoków spodziewamy się w lesie, na polu czy w przydrożnym rowie, bo przecież są miejsca gdzie możemy takich śmieci się pozbyć legalnie. Zaśmiecanie terenów zielonych to cios dla środowiska naturalnego, poza tym to zwykle zuchwalstwo, które jest zabronione przepisami i grozi za nie kara. Niestety nadal znajdują się ludzie, którzy bezmyślnie zanieczyszczają środowisko nie zważając na konsekwencje. Przekonało się o niech dwóch mieszkańców Świdnicy, którzy postanowili pozbyć się swoich odpadków budowlanych wywożąc je na teren gminy Świdnicy i porzucając w przydrożnym rowie pomiędzy Jakubowem a Boleścinem. Droga mało uczęszczana skusiła 27-latka i 29-latka do porzucenia śmieci. Niestety dla nich ich czyn został nagrany i nie obyło się bez konsekwencji.
 
 
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Słotwinie bardzo szybko ustalili mężczyzn związanych z porzuceniem śmieci. Dzielnicowi złożyli wizytę 27-latkowi i 29-latkowi, których poinformowali o zaistniałej sytuacji. Mężczyźni byli bardzo zaskoczeni widokiem policjantów, a kiedy zobaczyli się na nagraniu nie negowali swojej winy. Za popełnione wykroczenie mężczyzn ukarano mandatem karnym, a ponadto zostali obciążeni kosztami związanymi z oczyszczeniem terenu, który wcześniej zaśmiecili.
 
 
 
- Pamiętajmy! Osoby, które będą świadkami takich sytuacji powinny jak najszybciej poinformować o tym fakcie policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. Informacje o nielegalnych wysypiskach śmieci, przy których nie złapaliśmy nikogo za rękę, można również przekazać za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - przypomina mł. asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
 
 

Komentarze

Podzamczanin (14 września 2023 23:23)
Cytuję użytkownika: Janek
Puszczajcie drony wokół Chełmca- tam codziennie są nowe śmieci. W większości elementy samochodowe, opony. A ostatnio jeden dziad-działkowiec kosi trawę, przycina drzewka, naprawia altankę i wszystko wywozi w swojej przyczepce na łąki, a przecierz działkowcy płacą za wywóz odpadów..... kary muszą być dotkliwe i powinni to sprzątnąć...
Akurat trawę na łąkę czy gałęzie do lasu to eko.ale samochodowe graty czy odpady z altany to bym jaja urwał.k**wo ,już podrzuć na ulicy, ktoś posprząta. A w lesie nikt.
Janek (14 września 2023 22:22)
Puszczajcie drony wokół Chełmca- tam codziennie są nowe śmieci. W większości elementy samochodowe, opony. A ostatnio jeden dziad-działkowiec kosi trawę, przycina drzewka, naprawia altankę i wszystko wywozi w swojej przyczepce na łąki, a przecierz działkowcy płacą za wywóz odpadów..... kary muszą być dotkliwe i powinni to sprzątnąć...
Wodociagowy (14 września 2023 19:59)
I łącznie dostali moze 2 tysie kary.smieszne. 20 by coś znaczylo
Przecież (14 września 2023 18:14)
Cytuję użytkownika: Dlaczego
na tym portalu widze krzywy rudy ryj z napisem, SPRAWIEDLIWA DYSTRYBUCJA... 100 tys uchodzcow to jest to co musimy solidarnie zrobic. CZYLI ZNOW WCISKAJA POLAKOM CIAPATYCH. RZYGAC WAM SIE NIE CHCE na widok tego rudego klamliwego RYJA. Juz wiecie dlaczego sa zdrajcy przeciw referendum... bo musza wykonac polecenie Berlina, czyli przyjac analfabetów z Afryki, ktorych berlin u siebie nie chce.
to twój kaczor ich matole przyjmuje
Afir (14 września 2023 14:43)
Dopieprzyć na początek po 5 tyś .
Goldmann (14 września 2023 13:42)
,,ile ten mandat,,??? Może taniej niż cena kontenera,,,DO póki nie wzrosną mandaty za wywóz śmieci,,to tak będzie,,,

Dodaj komentarz

świdnica  |   policja  |   śmieci  |   nielegalne wysypisko  |   środowisko  |  

Szuka ich policja.

Rekord tygodnia: 3,28 promila

Zwłoki mężczyzny odnalezione na byłym basenie na Rusinowej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij