Menu

Budynek po dawnym kasynie zysa nowe życie

W budynku przy ul. Kościuszki 4 w Walimiu niegdyś mieściło się kasyno. Później budynek pełnił różne funkcje aż popadł w ruinę, a teraz – po remoncie – powstanie w nim Centrum Usług Społecznych.

Budynek po dawnym kasynie zysa nowe życie
Przestronne pomieszczenia zmieszczą zarówno gminną nibliotekę, zapewniając jej słoneczną, wygodną czytelnię oraz siedzibę Ośrodka Pomocy Społecznej,
 
Ponadto powstanie tam przestrzeń dedykowana członkom Koła Emerytów i Rencistów w Walimiu.
 
W chwili obecnej zakończone zostały prace nad elewacją, a na wykończenie wnętrz i terenu wokół niebawem zostanie ogłoszony przetarg.
 
 
Docelowo budynek będzie posiadał zbiornik na „wodę szarą” (m.in. deszczówkę), panele fotowoltaiczne oraz windę dla osób niepełnosprawnych.
 
Na zdjęciach możemy zobaczyć pochylnie przed głównym wejściem, która prowadzi do szybu przyszłej windy oraz sam szyb. Jest też kilka zdjęć z wnętrza, a także jedno zdjęcie z okna – wprost na kolejną, zdecydowanie mniejszą  gminną inwestycję: plac do składowania soli na zimę.
 


red
foto: Gmina Walim
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

walim  |   gmina  |   zdjecia  |   news  |   wydarzenia  |  

Turyści utknęli w Karkonoszach. Pomógł GOPR

Górniczy Mikołaj w Starej Kopalni

Która wałbrzyska choinka jest najwyższa?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij