Menu

Nie zapłacił grzywny - pójdzie siedzieć

Miał do zapłacenia grzywnę - 900 zł, ale 68-latek przez trzy lata unikał zapłacenia kary. Teraz trafi do więzienia, spędzi w nim prawie miesiąc. Zgadnijcie ile będzie kosztował podatników jego pobyt w więzieniu... 
 

Nie zapłacił grzywny - pójdzie siedzieć

W 2020 roku Sąd Rejonowy w Wałbrzychu wydał wyrok, że 68-latek ma do zapłaty grzywnę w wysokości 900 zł. za kradzież sklepową. Mężczyzna grzywny nie zapłacił i unikał policji przez ponad 2 lata. W środę, w jednym z mieszkań przy ulicy  11 Listopada w Wałbrzych mundurowi zatrzymali mężczyznę. 

- Do dzisiaj nie uregulował zobowiązania, dlatego teraz najbliższe 22 dni spędzi w więzieniu. - mówi komisarz Marcin Swieży z wałbrzyskiej policji.

Wałbrzyszanin na noc trafił w policyjnej celi, a dzisiaj rano został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Pobyt w więzieniu 68-latka, będzie kosztował Skarb Państwa ponad 1600 zł (koszt utrzymania jednego więźnia w 2021 roku wynosił średnio około 75 złotych dziennie).

opr. adm
foto: Policja
redakcja@walbrych24.com

Komentarze

Hieronim (18 września 2023 10:28)
Złodziej to zawsze złodziej Czy ma 10 lat czy 70 najpierw obrobi sklep a potem przyjdzie do twojego mieszkania emeryci mają trzynastki 14 Dom Seniora gdzie mogą zjeść ciepły posilek, dodatki mieszkaniowe co im więcej trzeba głodni nie chodzą, ale swój swojego zawsze broni
Edek (18 września 2023 9:51)
Cytuję użytkownika: Psychiatra
Cytuję użytkownika: Józef
Sortowanie śmieci powinno należeć do więźniów zarobiliby wtedy na swoje utrzymanie
Sortowanie śmieci powinno należeć do ciebie pojebie
Tym pseudo psychiatrą powinny się zająć rzeczywiście psychiatra i policja za podszywanie się pod prawdziwego psychiatrę nie do rozwój umysłowy
Radek (17 września 2023 11:25)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu jest pełno ludzi łamiących przepisy. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa wynosi po przeliczeniu na polskie 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
DDDD (17 września 2023 8:28)
Domniewam że mia emeryturę,to przez 2lata,nie było informacji ,i całej procedury ,np od komornika,itp? Nawet za mandat drogowy ściągną,jak nie tak ,to inaczej,nie rozumiem ,miał do zapłacenia,a nic się nie działo,oczywiście ,jeśli nie masz dochodu,nie zapłacisz ,to oczywiste,ale w tym przypadku ,to ,te artykuły,nie zapłacił pójdzie,siedzieć,i znowu nie zapłacił pójdzie siedzieć,to ,portal służący wypraniu mózgów,i odgórnie założony cel ,splac co tam masz bo pójdziesz siedzieć,mada5 drogowy,mandat za jazdę bez biletu,za picie piwa itp
Krzysiek (17 września 2023 6:37)
Cytuję użytkownika: Józef
Sortowanie śmieci powinno należeć do więźniów zarobiliby wtedy na swoje utrzymanie
Tak zwłaszcza ci blisko siedemdziesiątki powinni sortować te śmieci,pewnie ukradł bo nie miał co do gara włożyć państwo ukropolin wsadziło dziadka i jaki z tego morał? Segregacji śmieci trzeba dokonać na wiejskiej tam kradną miliony bez karnie mało tego zamykają starców za jakąś śmieszną kradzież chwaląc tym się w ściekach zwanych mediami masakra. Ludzie już macie tak wyprane mózgi że jeszcze przyklaskuje na to szok!
Iwona (15 września 2023 20:44)
Podobno gwizdeczka boksu z naszego miasta zamkieta wczoraj się dowiedziałam też 1 miesiacek
Psychiatra (15 września 2023 13:16)
Cytuję użytkownika: Józef
Sortowanie śmieci powinno należeć do więźniów zarobiliby wtedy na swoje utrzymanie
Sortowanie śmieci powinno należeć do ciebie pojebie
Grypsen (15 września 2023 12:50)
Wniosek. Państwo zyskało;-) Gość będzie miał darmowa opieka zdrowotna. Jedzenie lepsze niż ma w domu. Dach nad głową. Może kumpli spotka. Miesiac jak w sanatorium.
iks (15 września 2023 12:20)
Więc może się zdarzyć tak, że gościa skazano na dożywocie.
Józef (15 września 2023 10:55)
Sortowanie śmieci powinno należeć do więźniów zarobiliby wtedy na swoje utrzymanie

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   więzienia  |   grzywna  |   prawo  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij