Menu

Dni Otwarte u Silesiusa

Jeszcze nie zakończył się w pełni ostatni etap rekrutacji uzupełniającej, a już Akademia Nauk Stosowanych zaprasza w swoje mury uczniów klas maturalnych, by zaprezentować swoją ofertę i zachęcić do studiowania za rok.

Dni Otwarte u Silesiusa
Za około dwa tygodnie naukę rozpoczną studenci, którzy przeszli przez rekrutację w głównym naborze. Dołączą do nich osoby, które nieco później złożyły dokumenty i obecnie oczekują na wyniki rekrutacji uzupełniającej.
 
- Możemy już śmiało powiedzieć, że pierwsza zasadnicza rekrutacja przyciągnęła najwięcej osób na kierunki praktyczne, czyli grafika użytkowa z reklamą, architektura wnętrz, logistyka, kosmetologia, pielęgniarstwo, techniki dentystyczne, a także filologia. Obecnie trwa nabór na kierunki, gdzie zostały jeszcze wolne miejsca i mamy nadzieję, że jeszcze wielu kandydatów do nas dotrze. Mogą próbować aplikować na studia licencjackie - bezpieczeństwo wewnętrzne i administrację, ale także na dietetykę, pedagogikę i zarządzanie. Zapraszamy także naszych absolwentów i studentów z innych uczelni na studia magisterskie na kierunku administracja. To dwuletnie studia uzupełniające - mówi Justyna Jaskólska, kierownik Działu Nauczania i Spraw Studenckich Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa.
 
 
Wcześniej od studentów naukę zaczynają uczniowie szkół średnich. Ci, którzy trafili już do klas maturalnych, powinni myśleć o swojej przyszłości i decydować się czy i gdzie wybrać się na studia, dlatego uczelnia na samym początku roku szkolnego zorganizowała Dni Otwarte, by zaprezentować swoją ofertę.
 
 
- Przede wszystkim zachęcamy naszych potencjalnych kandydatów kierunkami, które dają konkretne umiejętności, kompetencje i doświadczenie. Przede wszystkim jest to kształcenie praktyczne przez osoby, które na co dzień pracują w danym zawodzie. To powoduje, że nie przekazujemy wyłącznie "suchej" wiedzy w teorii, ale konkretne, praktyczne umiejętności. Uczelnia przyciąga także szerokim wsparciem w postaci różnych stypendiów. Mamy stypendia rektorskie, dla osób niepełnosprawnych, czy socjalne. Organizujemy wyjazdy zagraniczne na praktyki. Uczestniczymy w programie Erasmus, w ramach którego możemy wysłać studentów do Portugalii, Grecji, Hiszpanii i innych krajów. Gościmy też studentów z zagranicy. W tym roku przyjadą do nas cudzoziemcy kształcić się na kierunkach grafika użytkowa z reklamą i architektura wnętrz. To wszystko powoduje, że studia u nas są nieco inne, praktyczne i w środowisku międzynarodowym - zapewnia Justyna Jaskólska.
 
 
Młodzież mogła zobaczyć m.in. bogato wyposażone pracownie do zajęć praktycznych i laboratoria, spróbować swoich sił na symulatorze wózka widłowego a przede wszystkim pytać o wszelkie interesujące ich sprawy. Rok szkolny zleci bardzo szybko, a podchodząc do matury, już powinno się mieć określony kierunek dalszego kształcenia i znać wymagania swoich docelowych uczelni.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

ANS  |   akademia nauk stosowanych  |   uczelnia  |   studia  |   rekrutacja  |   maturzyści  |   dni otwarte  |   silesius  |  

Prawie miliard złotych dla dolnośląskich przedsiębiorców

Kiepska kondycja finansowa Wałbrzycha wg. rankingu Wspólnoty

Umowa podpisana - pierwsze autobusy wodorowe przyjadą we wrześniu 2024

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij