Menu

Groził sąsiadce, że zabije jej syna i spali dom

Żądał od kobiety spłaty fikcyjnego długu - 200 złotych i dodatkowych 400 złotych, które miały być odsetkami za zwłokę. Groził, że zabije jej syna i spali dom. 39-letni mężczyzna trafił już do aresztu.


 

Groził sąsiadce, że zabije jej syna i spali dom

Do zdarzenia doszło w Jabłowie.

- Około godziny 17:00 do pokrzywdzonej przyszedł 39-letni sąsiad i zaczęła pukać w okno. Gdy kobieta je otworzyła, mężczyzna wsunął się połową ciała do kuchni. Zachowywał się bardzo agresywnie, zerwał firankę, przewrócił stojący przy oknie stół i zażądał od kobiety pieniędzy w kwocie 200 złotych, które rzekomo pożyczył od niego jej syn. Kobieta przestraszona całą sytuacją dała 39-latkowi żądaną kwotę, licząc, że na tym całe zajście się zakończy. To jednak nie był koniec. - relacjonuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.

Mężczyzna był nadal agresywny. Zażądał dodatkowych 400 złotych odsetek za opóźnienie w spłacie długu.

- Krzyczał, że jeśli nie otrzyma żądnej kwoty spali jej dom i zabije syna. - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

W pewnym momencie 39-latek zsunął się z parapetu, co pozwoliło kobiecie zamknąć  okno i wezwać policję. Mężczyzna uciekł. Kobieta czekając na przyjazd funkcjonariuszy w rozmowie telefonicznej z synem ustaliła, że nie pożyczył on od 39-latka żadnych pieniędzy.

- Podczas trwających policyjnych czynności na miejscu pojawił się sprawca, który nie widział w swoim zachowaniu nic złego. Tłumaczył mundurowym, że przyszedł odebrać swoje pieniądze. 39-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

Mężczyzna usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego oraz jego usiłowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu od roku do 10 lat więzienia. Mężczyzna trafił do aresztu na 4 tygodni.

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
rdakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Moherowy Pisior (16 września 2023 12:33)
Wyłapywać tych tępych pisiorków jak najwięcej.
Maurycy (16 września 2023 12:07)
izolować patologie
Adam (15 września 2023 21:42)
Nie debil a kałożerca
Chomik (15 września 2023 19:22)
Qrwa jaki debil.no debil .iloraz inteligencjo chomika

Dodaj komentarz

112  |   policja  |  

Szuka ich policja.

Rekord tygodnia: 3,28 promila

Zwłoki mężczyzny odnalezione na byłym basenie na Rusinowej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij