Menu

Motocykliści pod lupą policji

Lato się kończy, ale wciąż mamy piękną słoneczna pogodę, a to oznacza, że wielu motocyklistów porusza się po drogach. Użytkownicy tego środka komunikacji muszą jednak pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż są w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a w trakcie zdarzenia nie trudno u nich o poważne obrażenia ciała. Dlatego też wałbrzyscy policjanci dzisiaj od godzin porannych prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pn. „Motocyklista”.

Motocykliści pod lupą policji
Policjanci przypominają, że kierujący motocyklem lub osoba przewożona takim pojazdem są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że motocykl fabrycznie wyposażonych jest w pasy bezpieczeństwa.
 
Pamiętajmy także o obowiązku przewożenia na miejscu pasażera osoby trzeźwej. Uwaga! Za złamanie przepisu można zostać ukaranym mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Pamiętajmy jednak, że nie dotyczy to motocykla z rzadko spotykanym wózkiem bocznym.
 
 
Użytkownicy jednośladów powinni także pamiętać o przestrzeganiu dozwolonej prędkości oraz o wyprzedzaniu innych pojazdów w miejscach do tego dozwolonych.
 
- Apelujemy po raz kolejny również do użytkowników samochodów, aby przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy zawsze zachowali ostrożność i za każdym razem spoglądali w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie. Obu stronom przypominamy, że każdy kierujący ma obowiązek korzystać z zapisanej w Kodeksie drogowym zasady ograniczonego zaufania - mówi kom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Marcin (17 września 2023 12:05)
Najbardziej rozwala mnie cytat "patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" myślę że lepiej w widocznym miejscu kierowcy- motocykla przykleić napis "daj szanse innym by mogli cię widzieć" sam nie jeżdżę motocyklem, ale mam sporo znajomych którzy poruszają się z normalną prędkością od wielu lat i kręcą głową na swoich kolegów po fachu,którzy nie potrafią przewidywać co może za chwilę się wydarzyć.
Radek (17 września 2023 11:03)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu motocykle często wydają nadmierne hałasy. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Ciebie Matka z psem spłodziła. Zoo porno sie naogl (17 września 2023 1:18)
Cytuję użytkownika: D....l
Cytuję użytkownika: Motopsycho
Motocykliści. A może patole na 2 kółkach? Sam jeżdżę i wiem jakie patusy potrafią się dorwał do złomu za 3 tys. A potem ...
Patolem jest ten co cię spłodził.
O takich właśnie mówiłem. Opona lysa i nie ma kasy na nową? Jedziemy dalej. Że cieknie z gaznika?Nie przeszkadza. Pali się moto? Samochodziarze może zgaszą. Potem kupię nowy szrot za 2 tys. Grunt to zapierdalać...łac.prawo jazdy w czipsach. Albo wcale.
Mariusz L. (16 września 2023 14:33)
Policja pod lupą NIKu
Felek (16 września 2023 11:36)
Niektórzy nigdy nie powinni się pojawiać na drogach.Kupa debili.Skupia złom i szaleja.Tak tez dzieje się w Wałbrzychu.Zwłaszcza wieczorami i nocą.Pędzą gruchotami _warkot silnika i jazda na jednym kole.Brawo Policja zatrzymywać i karać,karać_karać.
D....l (16 września 2023 10:26)
Cytuję użytkownika: Motopsycho
Motocykliści. A może patole na 2 kółkach? Sam jeżdżę i wiem jakie patusy potrafią się dorwał do złomu za 3 tys. A potem ...
Patolem jest ten co cię spłodził.
Motopsycho (16 września 2023 10:15)
Motocykliści. A może patole na 2 kółkach? Sam jeżdżę i wiem jakie patusy potrafią się dorwał do złomu za 3 tys. A potem ...

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   motocyklista  |   prewencja  |   drogówka  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij