Menu

Funkcjonariusze aresztowali dilera i... innego policjanta

Policjant z Wrocławia próbował przywłaszczyć sobie pieniądze znalezione przy handlarzu narkotyków. Nie spotkało się to z aprobatą innych funkcjonariuszy, którzy zakuli go w kajdanki i zaprowadzili do aresztu.

Funkcjonariusze aresztowali dilera i... innego policjanta
Policjanci z wrocławskiego Oddziału Prewencji realizowali czynności z udziałem mężczyzny podejrzanego o handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mundurowi ujawnili przy mężczyźnie, a następnie zabezpieczyli w jego mieszkaniu, pół kilograma różnego rodzaju narkotyków m.in. marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę, esctazy oraz morfinę i sporą ilość gotówki niewiadomego pochodzenia. 26-latek usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
 
Podczas tych działań policjanci zauważyli, jak jeden z funkcjonariuszy przywłaszczył części ujawnionych środków pieniężnych i w związku z tym został on przez nich natychmiast zatrzymany. Zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych…
 
 
O zdarzeniu powiadomione zostały niezwłocznie policyjne komórki kontrolne, w tym Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz miejscowa prokuratura, które to wdrożyły stosowne czynności. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu po otrzymaniu informacji o tym incydencie, polecił natychmiast zawiesić funkcjonariusza w czynnościach służbowych, wszcząć postępowanie dyscyplinarne i wdrożyć procedurę zmierzającą do jego usunięcia ze służby w trybie natychmiastowym.
 
- Zachowanie to jest karygodne i nie ma miejsca w naszej formacji dla osób dopuszczających się tego typu czynów. Już tylko godziny dzielą posiadającego zaledwie 4-letni staż funkcjonariusza, od jego wydalenia ze służby - przekazał oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
 
opr.plr
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

TOJO (18 września 2023 8:59)
Cytuję użytkownika: Tom
Pieski się gryzą...
To należy zareagować,lepiej nie rozdzielać, bo będzie gorzej i jeszcze Pan sobie krzywdy narobi, a jak będą miały jakieś poważne obrażenia po tym gryzieniu trzeba zawieść do weterynarza a nie tutaj pisać o swoich problemach ze zwierzakami, trzeba działać jak najszybciej..
Ja (18 września 2023 8:07)
Nie jeden by przymknął oko i podzielił się sianem szacunek dla tego policjanta który zainterweniował bo było pewnie paru ale tylko jeden wyszedł z inicjatywą to już nic nie dało się zrobić teraz powinni przebadać całą sytuację i czy nie dochodziło wcześniej do takich kradzieży bo może być tak że to jakiś świeżak zareagował
Ja (18 września 2023 8:02)
Bardzo ładne zachowanie funkcjonariuszy widać że odpowiedni ludzie w ty akurat zdazeniu brali udział nie lubię policji tej złej tej co chciała sobie przywłaszczyć gotówkę. Szacunek dla tych funkcjonariuszy zato bo nie łatwo jest swojego karać a oni wykazali się że są prawdziwi takich policjantów potrzebuje polska nie takich co nadużywają mundur
KrwawyLoLo (18 września 2023 7:57)
Ale tam służą patałachy, strach z takimi rozmawiać bo albo cię pobiją, albo okradną
Tom (17 września 2023 20:40)
Pieski się gryzą...

Dodaj komentarz

Wrocław  |   policja  |   112  |   narkotyki  |   policjant  |   przywłaszczenie  |   areszt  |  

140 km/h przez miasto ponad 125 przez przejście dla pieszych

Ugodziła swoją 14-letnią córkę nożem

Wyrwał kable ze ścian. Grozi mu 10 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij